Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dragon Lore: The Legend Begins (PC)

Dragon Lore: The Legend Begins PC

Osadzona w realiach fantasy gra przygodowa z elementami RPG. Wcielamy się w postać osieroconego chłopca, który, wychowywany przez prostych rolników, poznaje prawdę o swojej przeszłości.

Przygodowe | FPP | fantasy | point-and-click | elementy RPG

PC Windows
Okładka Dragon Lore: The Legend Begins (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca: Mindscape

wydawca PL: Mirage Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31grudnia1994

31grudnia1995

pudełko PL

Dragon Lore: The Legend Begins to pierwsza część serii gier przygodowych z elementami RPG, których akcja osadzona jest w realiach fantasy. W grze wcielamy się w młodego chłopaka, szukającego zemsty na mordercy swojego ojca. Za produkcję odpowiedzialne jest francuskie studio Cryo Interactive, znane graczom z takich tytułów, jak Dune czy MegaRace.

Bohaterem gry jest chłopak imieniem Werner von Wallenrod, który przed laty został osierocony i oddany na wychowanie w ręce prostych farmerów. Wchodząc w dorosłość, nasz protoplasta poznaje prawdę o przeszłości i swoim faktycznym pochodzeniu. Okazuje się, że jego ojciec, Axel, należący niegdyś do elitarnego grona Smoczych Rycerzy zginął z ręki okrutnego Haagena von Diakonova, który w podstępny sposób zagarnął rodowy majątek Wallenrodów. Żądny zemsty chłopak postanawia za wszelką cenę zdemaskować mordercę i odzyskać to, co zagarnął Haagen. W tym celu niedoświadczony wojownik będzie się jednak musiał jeszcze sporo nauczyć. Z pomocą Wernerowi, przemierzającemu cztery odległe krainy i stającemu oko w oko z niebezpiecznymi bestiami, przychodzi właśnie wcielający się w jego rolę gracz.

Mechanika gry wzorowana jest na klasycznych grach przygodowych typu point-and-click i sprowadza się w znacznej mierze do eksploracji, znajdowania i używania przedmiotów oraz rozmów z napotkanymi postaciami, na których przebieg nie mamy wpływu. Deweloperzy z Cryo Interactive wzbogacili jednak swój tytuł licznymi sekwencjami walki, zrealizowanymi w podobny sposób, jak w cyklu The Elder Scrolls. Wprowadzono także elementy znane z klasycznych produkcji RPG - Werner von Wallenrod stopniowo przyswaja sobie sztukę szermierki oraz tajniki magii, rozwijając umiejętności niezbędne do przetrwania w pełnym niebezpieczeństw uniwersum gry. Musi również dowieść, że jest w pełni gotów pójść w ślady ojca i wstąpić w szeregi Smoczych Rycerzy.

Akcję opowieści obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, poruszając się w sposób skokowy, przypominający nieco serię Myst. Grafikę gry tworzą wysokiej jakości prerenderowane lokacje oraz trójwymiarowe postaci bohaterów. Dzięki wykorzystaniu pojemności dysków CD-ROM, wszystkie dialogi w grze zrealizowano z wykorzystaniem żywych aktorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Wymagania wiekowe Dragon Lore: The Legend Begins

16+

Wymagania sprzętowe Dragon Lore: The Legend Begins

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/DX 33 MHz
  • 4 MB RAM
  • 8 MB HDD
  • DOS