Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2011, 13:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (Gears of War 3, Dead Rising 2: Off the Record, Sony) 25/07/11

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" czas poświęcamy rosnącym cenom gier na Xbox Live Arcade, pozwom sądowym przeciwko Sony, a także dodatkowemu poziomowi trudności w Gears of War 3.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym poziomie trudności w Gears of War 3, 55 pozwach zbiorowych przeciwko Sony, a także wzroście cen w serwisie Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

Mr. Robot

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Mr. Robot. Produkcję autorstwa studia Moonpod możecie aktualnie nabyć za kwotę 3,40 euro, czyli ok. 14 złotych (o 66% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Gears of War 3

Firma Epic Games potwierdziła, że w trzeciej odsłonie serii Gears of War zawarty zostanie dodatkowy poziom trudności – Casual – dedykowany graczom, którzy dotąd nie mieli kontaktu z przygodami Marcusa Feniksa. Jednym z ułatwień będzie funkcja automatycznego celowania (pozostałe asysty zostaną opisane w późniejszym czasie). Co ciekawe, z poziomu Casual nie będą mogły skorzystać osoby posiadające na dysku twardym Xboksa 360 zapisane stany gier z dwóch pierwszych części GoW, a także mające za sobą udział w niedawnych beta testach GoW3. Przypominamy, że finał trylogii Marcusa Feniks zostanie wydany we wrześniu tego roku.

Wieści ze świata (Gears of War 3, Dead Rising 2: Off the Record, Sony) 25/07/11 - ilustracja #1

Dead Rising 2: Off The Record

Przyszli nabywcy gry akcji Dead Rising 2: Off the Record (PC, X360, PS3) będą mogli przyodziać Franka Westa w kurtkę Chucka Greena, bohatera drugiej odsłony serii. Wystarczy, że w pamięci konsoli lub PC znajdzie się zapis o sesji z Dead Rising 2. Produkcja firmy Capcom zadebiutuje na rynku w połowie października tego roku.

Sony

Zurich American, zakład ubezpieczeń obsługujący koncern Sony, wydał w Nowym Jorku oświadczenie, z którego wynika, że w Stanach Zjednoczonych w Sony w związku z kwietniowym atakiem hakerskim na PlayStation Network wymierzonych zostało 55 zbiorowych pozwów sądowych. Poszkodowani domagają się odszkodowań m.in. za kradzież danych osobowych. Rozstrzygnięcia sądowych rozpraw poznamy w przeciągu kilkunastu najbliższych miesięcy.

Xbox Live Arcade

Chris Charla, dyrektor Xbox Live Arcade ds. bazy gier, twierdzi, że wzrost cen tytułów oferowanych w ramach tego serwisu dystrybucji cyfrowej jest zauważalny, aczkolwiek w parze z nim idzie m.in. coraz lepsza jakość. O ile w 2009 roku pułap 1200 punktów Microsoftu (15 dolarów) osiągnęło 21 spośród 87 wydanych pozycji (24%), o tyle w 2010 roku było ich już 27 na 85 (32%). W 2011 roku rezultat będzie jeszcze wyższy – w pierwszych sześciu miesiącach za taką sumę oferowano 20 produkcji. Warto jednak zauważyć, że średnia z not wystawianych grom z XBLA wzrosła w ciągu trzech ostatnich lat o 12%.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock

Sideway

X-Men: Destiny

Star Wars Kinect

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generation

WRC 2

Rayman Origins

Silent Hill: Downpour

Soulcalibur V X360

Soulcalibur V PS3

Spider-Man: Edge of Time

Call of Duty: Modern Warfare 3

TERA

Sniper: Ghost Warrior 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Star Wars: The Old Republic - klasy postaci

The Smurfs Dance Party - trailer #1

Saints Row: The Third - Saints Syndication

Resistance 3 - Global Resistance

Mortal Kombat - Freddy Krueger

Iron Grip: The Marauders - Extended Teaser Trailer

Rage - kulisy produkcji #4 - pustkowia

Gears of War 3 - Crescendo (PL)

Batman: Arkham City - Pingwin

Liga Nieśmiertelnych - BioShock video felieton

Driver: San Francisco - kulisy produkcji #2 (PL)

Battlefield 3 - Multiplayer (PL)

Pro Evolution Soccer 2012 - E3 2011 (PL)

Saints Row: The Third - Power Trailer (PL)

Prototype 2 - Homecoming

Gramy! Extra - Resistance 3 PL Gramy!

Gramy! Extra - Call of Juarez: The Cartel Gramy!