Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2011, 14:44

autor: Łosiu

Diablo III nie będzie łatwą grą - twierdzi manager ds. społeczności Blizzarda

Fani najnowszej gry Blizzarda wyrazili ostatnio zaniepokojenie, że Diablo III będzie zbyt łatwym i uproszczonym tytułem by zapewnić równie dobrą zabawę, co część druga. Blizzard postanowił ustosunkować się do tych zarzutów.

Fanowski serwis Diablo Incgamers opublikował zestaw odpowiedzi Bashioka (jednego z menedżerów ds. społeczności pracujących w firmie Blizzard), który postanowił uspokoić fanów i zapewnić, że Diablo III nie będzie łatwą oraz uproszczoną grą. Bashiok odnosi się do zarzutów i twierdzi, że kilka rzeczy w nowej odsłonie Diablo rzeczywiście uległo zmianie, np. respec system czy przejście na automatyczne przydzielanie statystyk, jednak w ich miejsce wprowadzono kilka nowych elementów, które spowodują, że Diablo III będzie równie złożone, co część druga.

Diablo III nie będzie łatwą grą - twierdzi manager ds. społeczności Blizzarda - ilustracja #1

Bashiok zauważa też, że nie należy wyciągać wniosków co do poziomu trudności gry w oparciu o dema prezentowane na targach pokroju E3 czy gamescom. Ze względu na specyfikę takiego pokazu nie mogą być one zbyt trudne. W końcu gdzie byłaby przyjemność w ginięciu co kilka minut po 3-godzinnym staniu w kolejce, by dostać się do stanowiska z grą?

Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że Diablo III początkowo będzie mogło wydawać się łatwiejsze niż część druga, jednak gra dość szybko zwiększy poziom trudności i stanie się bardzo dużym wyzwaniem na poziomie Nightmare i Hell. Warto też odnotować fragment, w którym Bashiok odnosi się do nadchodzących beta testów gry. „Nie zdradzając zbyt dużo o becie, z poziomem trudności zapoznacie się tak naprawdę dopiero po oficjalnej premierze gry.” Może to oznaczać, że beta Diablo III będzie dosyć łatwa, co z kolei zdaje się potwierdzać plotki o tym, że w czasie testów dostaniemy do dyspozycji jedynie Akt I na normalnym poziomie trudności.

Przypominam, że 1 sierpnia Blizzard dokona kolejnego oficjalnego ogłoszenia związanego ze swoja grą. Czy w końcu dowiemy się, kiedy wystartuje beta czy może otrzymamy zapowiedź następnego elementu gry, jak np. szczegóły dotyczące systemu handlu? Przekonamy się niedługo.