Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2011, 20:50

autor: Ender

Pierwszy zwiastun Assassin’s Creed: Embers

Ubisoft opublikował właśnie pierwszy zwiastun Assassin’s Creed: Embers, krótkometrażowego filmu animowanego, powiązanego z grą Assassin’s Creed: Revelations.

Wspominaliśmy już dzisiaj o Assassin’s Creed: Embers, krótkometrażowym 21-minutowym filmie animowanym, który będzie uzupełnieniem fabuły i swoistym epilogiem nadchodzącego Assassin’s Creed: Revelations. Dlatego warto też poinformować, że w sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun tej produkcji.

Pierwszy zwiastun Assassin’s Creed: Embers - ilustracja #1

Przypomnijmy, że bohaterem filmu będzie już ponad 50-letni Ezio Auditore, który spędza swoją starość na wsi w otoczeniu żony i dzieci. Jednak nawet w tak sprzyjającym otoczeniu, cały czas prześladują go duchy jego przeszłości, zagrażając bezpieczeństwu najbliższych. Ezio żyje z dnia na dzień wraz z nieodpartym lękiem, że nadejdzie w końcu chwila, kiedy zabraknie mu już sił by ochronić to co jest dla niego najważniejsze, jego rodzinę.

Film będzie dystrybuowany wraz z dwoma edycjami kolekcjonerskimi gry, której premierę zaplanowano na listopad tego roku. Wszyscy ci, który nabędą standardową wersje tytułu, również dostaną szansę by zapoznać się z tą krótkometrażówką. Embers ma być dostępne także dla wszystkich użytkowników Xbox Live i Playstation Network. Na razie jednak nie wiadomo czy film będzie dostępny za darmo, co jest chyba raczej mało prawdopodobne czy też będziemy musieli za niego zapłacić.

To już drugi filmowy projekt Ubisoftu powiązany z grą Assassin’s Creed. Pierwszym był Assassin's Creed: Lineage aktorski serial internetowy, który zadebiutował na YouTubie w 2009 roku, towarzysząc premierze drugiej części cyklu. W trzech kilkunastominutowych epizodach ukazywał przygody ojca Ezio, poprzedzające wydarzenia z gry. Poza filmem seria trafiła także na karty kilku powieści oraz komiksów, z których części trafiła w ręce właścicieli edycji kolekcjonerskich tytułu.