Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2011, 21:30

autor: Ender

Risen 2 na PC będzie wymagał konta na Steamie

Twórcy Risen 2: Dark Waters zapowiedzieli, że pecetowa wersja gry będzie wymagać od nas przy instalacji założenia konta na Steamie.

Piranha Bytes ogłosiła iż ich najnowsza gra Risen 2: Dark Waters, której premiery należy spodziewać się w przyszłym roku, przy instalacji i aktywacji wersji pecetowej, wymagać będzie konta na Steamie.

Risen 2 na PC będzie wymagał konta na Steamie - ilustracja #1

Według producenta, który podzielił się tą wiadomością z fanami na oficjalnym forum gry, jest to najlepsze rozwiązanie, korzystne zarówno dla graczy jak i dewelopera. Twórcy Risen 2 przyglądali się dostępnym na rynku formom zabezpieczania oprogramowania i uznali, że kompleksowy system oferowany przez Valve najlepiej spośród nich spełnia ich oczekiwania.

Gra nie będzie wymagać od nas stałego dostępu do internetu. Aktywując Risen 2 na Steamie, będziemy musieli tylko jednorazowo połączyć się z siecią. W zamian, dostaniemy możliwość uruchamiania tytułu bez potrzeby wkładania do czytnika płyty DVD oraz automatyczną aktualizacje poprzez patche. Co więcej, twórcy nie przewidują limitowania ilości komputerów na których zainstalujemy grę, korzystając z naszego steamowego konta.