Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2011, 10:42

autor: Kono

Ubisoft o przyszłości cyklu Assassin's Creed

Twórcy serii Assassin's Creed na tegorocznym Comic-Con odpowiedzieli na wiele palących pytań dotyczących zarówno najnowszej gry z cyklu, czyli Assassin's Creed: Revelations, jak i przyszłości całej marki.

Podczas tegorocznej edycji konwentu Comic-Con w San Diego, przedstawiciele koncernu Ubisoft ujawnili kilka ciekawych informacji dotyczących marki Assassin’s Creed. Opowiedzieli m.in. o procesie powstawania fabuły, nowym filmie animowanym oraz przyszłości cyklu.

Pierwszą z kwestii poruszonych w trakcie panelu było tworzenie historii opowiedzianej w grze. Darby McDevitt – jeden ze scenarzystów serii Assassin’s Creed – ujawnił, że już na początku prac jest on ograniczany, bowiem ogólny zarys historii oraz to, gdzie będzie się ona rozgrywać są ustalane wcześniej. Dopiero wtedy Darby oraz jego współpracownicy mogą usiąść i zabrać się za prace badawcze, by dowiedzieć się jak najwięcej o danym miejscu w konkretnym przedziale czasowym. Gdy jest to już za nimi, mogą wreszcie zabrać się za tworzenie właściwego scenariusza do gry.

Zapytany przez publiczność o to, co stanie się po Assassin’s Creed: Revelations, McDevitt odpowiedział, że plany dotyczące właściwej trzeciej części cyklu istnieją. Dodał też, że zwiastun Revelations jest ściśle związany z samą grą (w przeciwieństwie do trailera Assassin’s Creed: Brotherhood). Twórcy chcieli tym 3-minutowym filmikiem nie tylko pokazać nowe umiejętności Ezio, ale i wprowadzić graczy w historię przedstawioną w trzeciej odsłonie sagi o włoskim zabójcy.

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki w Revelations, to dowiedzieliśmy się, że aspekt bractwa asasynów będzie znacznie rozwinięty. Przede wszystkim, „funkcjonalność” naszych podwładnych będzie większa niż w Assassin’s Creed: Brotherhood, a sposób spotykania i werbowania nowych członków do bractwa zostanie urozmaicony. Co więcej, interfejs użytkownika ulegnie lekkim zmianom. Taki krok spowodowany jest obecnym stanem Desmonda, który – uwaga: spoiler – został w pewnym sensie uwięziony wewnątrz Animusa.

Wypłynęło również kilka informacji dotyczących Assassin's Creed: Embers, czyli krótkometrażowego filmu animowanego, który będzie jednym z dodatków do kolekcjonerskich edycji gry. Historia w nim przedstawiona opowiadać będzie o starszym Ezio mieszkającym z żoną i dziećmi. Nie będzie to jednak sielanka, gdyż asasyn żyje w ciągłym strachu o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Twórcy zaznaczyli, że gracze powinni najpierw ukończyć Revelations, a dopiero potem obejrzeć film animowany.

Poruszono też sprawę komiksu Assassin's Creed: The Fall opowiadającego o rosyjskim asasynie - Nikolaiu Orelovie. Jego autor – Cameron Stewart – wyraził zadowolenie z faktu, że The Fall rozszerzył uniwersum Assassin’s Creed, a przy okazji ukazał postaci niezwiązane bezpośrednio z serią gier. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w listopadzie pojawi się specjalna wersja Assassin's Creed: The Fall zawierająca wszystkie trzy tomy oraz specjalny (niewydany wcześniej) epilog.

Assassin's Creed: Revelations ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 18 listopada. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez rodzimy oddział firmy Ubisoft w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.