Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2011, 13:50

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Bulletstorm, Duke Nukem Forever) 14/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do Bulletstorm i Kane & Lynch 2, historii Duke Nukem Forever, a także narzędziach moderskich do Call of Duty: Black Ops. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do Bulletstorm i Kane & Lynch 2, historii Duke Nukem Forever, a także narzędziach moderskich do Call of Duty: Black Ops. Zapraszamy do lektury.

Kane & Lynch 2: Dog Days

Do oferty iTunes, Amazon MP3 i innych serwisów dystrybuujących muzykę trafiła oficjalna ścieżka dźwiękowa do gry akcji Kane & Lynch 2: Dog Days, duńskiego zespołu IO Interactive. Kosztujący 10 dolarów zestaw składa się z jedenastu ambientowych utworów, autorstwa niemieckiej wokalistki o polskich korzeniach Mony Mur. Dodatkiem do nich są 24 azjatyckie kompozycje, nagrane z wykorzystaniem tradycyjnych chińskich instrumentów muzycznych.

Bulletstorm

Firma Epic Games udostępniła za darmo ścieżkę dźwiękową do strzelaniny Bulletstorm, wyprodukowanej przez polskie studio deweloperskie People Can Fly i wydanej pod koniec lutego na PC, X360 i PS3. Bezpośredni link do soundtracka znajdziecie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Bulletstorm, Duke Nukem Forever) 14/04/11 - ilustracja #1

Blue Toad Murder Files

Do 27 kwietnia wszyscy zainteresowani gracze z Europy mogą pobrać za darmo pierwszy epizod gry przygodowej Blue Toad Murder Files: The Mysteries of Little Riddle, stworzonej pod koniec 2009 roku przez studio Relentless Software. W przypadku, gdy odcinek wprowadzający graczy w śledztwo nad tajemniczą śmiercią Burmistrza tytułowego miasteczka przypadnie Wam do gustu, możecie nabyć pozostałe cztery za równowartość 8,99 euro.

Duke Nukem Forever

W najnowszym podcaście zamieszczonym na łamach oficjalnej strony internetowej Duke Nukem Forever podjęty został temat historii prac nad najnowszymi przygodami Księcia. Dowiedzieliśmy się z niego, że w maju 2009 roku – a więc w momencie ogłoszenia upadku 3D Realms – gra była ukończona w blisko 80%. Twórcy zdołali opracować moduł sztucznej inteligencji, a także przygotować w 90-95% broń oraz gadżety Duke’a. Natomiast prawie w ogóle nie ruszyli kwestii narracyjnych, w związku z czym w grze brakowało dialogów i jakichkolwiek odniesień do fabuły. Brakowało również muzyki, zakończeń, większości postaci oraz interakcji pomiędzy bohaterami. DNF ukaże się 10 czerwca na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Deweloping dokańcza studio Gearbox Software.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Bulletstorm, Duke Nukem Forever) 14/04/11 - ilustracja #2

Call of Duty: Black Ops

Przedstawiciele Treyarch ogłosili, że narzędzia moderskie do pecetowej odsłony strzelaniny Call of Duty: Black Ops zostaną udostępnione w przyszłym miesiącu. Przypominamy, że Modern Warfare 2 takowych nie posiadało.

Kinect

Firma Microsoft potwierdziła, że narzędzia programistyczne pozwalające podłączyć Kinecta do PC, a następnie wykorzystać go w celach m.in. naukowych, zostaną udostępnione tej wiosny. Kolejne szczegóły zostaną ujawnione w niedalekiej przyszłości na łamach tej strony.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Resident Evil: The Mercenaries 3D

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

The Sims 3: Pokolenia

Star Trek: Infinite Space

Michael Jackson: The Experience

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Thor: God of Thunder - kulisy produkcji #1

Kingdoms of Amalur: Reckoning - trailer #1

Anno 2070 - trailer #1

Super Street Fighter IV: Arcade Edition

Super Street Fighter IV: Arcade Edition – gameplay #1

Super Street Fighter IV: Arcade Edition – gameplay #2

Risen 2: Dark Waters - Cinematic Trailer

Mortal Kombat - Legacy #1 (PL)

Dragon's Dogma - trailer #1

Dragon's Dogma - trailer #2

Ratchet & Clank: All 4 One - Terawatt Forest

Section 8: Prejudice - zwiastun na premierę

Street Fighter X Tekken

Sniper: Ghost Warrior - zwiastun na premierę

Yars' Revenge - zwiastun na premierę

gry