Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2011, 14:53

autor: Jiker

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Devil May Cry, Plants vs Zombies) 15/07/11

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" czas poświęcamy Homefrontowi, strategii Fray, twórcom Too Human, grze MMO World of Warcraft, a także kolejnym grom PopCap Games zmierzającym na Facebooka.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery Fray, nowym silniku graficznym twórców Too Human, tajemniczej grze z serii Devil May Cry, kolejnych grach PopCap Games zmierzających na Facebooka, a także dodatkowych mapach do Homefronta. Zapraszamy do lektury.

Revenge of the Titans

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Revenge of the Titans. Produkcję autorstwa studia Puppy Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 5 euro, czyli ok. 20 złotych (o 67% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Fray

Futurystyczna, turowa strategia bitewna Fray na PC nie ukaże się wcześniej, niż w pierwszym kwartale 2012 roku. Pod koniec tego roku francuskie studio Brain Candy rozpocznie przyjmowanie zamówień przedpremierowych. Osoby, które się na to zdecydują, otrzymają wcześniejszy dostęp do beta testów, a także drugą kopię gry (np. dla kolegi). Według autorów Fray będzie mieszanką klasycznego XCOM i Unreal Tournament.

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Devil May Cry, Plants vs Zombies) 15/07/11 - ilustracja #1

Silicon Knights

Studio Silicon Knights – producent gry akcji Too Human – projektuje silnik graficzny nowej generacji, z którego zrobi użytek w swoich kolejnych dziełach. Dzięki finansowej pomocy kanadyjskiego rządu, firma zatrudniła 80 dodatkowych specjalistów, w związku z czym prace nad technologią idą pełną parą. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, studio stanie się w pełni samowystarczalnym producentem i wydawcą gier. Silicon Knights tworzy obecnie X-Men: Destiny dla koncernu Activision.

Assassin's Creed: Lost Legacy

Wszystko wskazuje na to, że Assassin's Creed: Lost Legacy – które pojawiło się nawet na kilku listach z grami planowanymi na Nintendo 3DS – nie powstanie. Z wywiadu Darby’ego McDevitta, scenarzysty Assassin’s Creed: Revelations, udzielonego dla serwisu Joystiq wynika, że pomysł na fabułę produkcji został „wchłonięty” przez wspomnianą część serii dedykowaną pecetom i konsolom stacjonarnym.

Rockstar Games

Serwis SystemLink donosi, że Rockstar Games pracowało do niedawna nad w pełni trójwymiarową grą akcji na Nintendo DS. Źródłem informacji jest rzekomo były pracownik producenta marki Grand Theft Auto, który odszedł z firmy w październiku 2010 roku – po trzech latach współpracy. Obecnie nie wiadomo co dzieje się z tytułem. Niewykluczone, że został skasowany, choć niektórzy sugerują możliwość przeniesienia produkcji na 3DS-a.

Bloodrayne: Betrayal

Ciekawie zapowiadająca się, dwuwymiarowa zręcznościówka Bloodrayne: Betrayal – najnowsza, niekonwencjonalna odsłona przygód drapieżnej Rayne – zalicza kilkutygodniowe opóźnienie. Dzieło hiszpańskiego studia Way Forward Technologies trafi do oferty Xbox Live Arcade 30 sierpnia (w cenie 1200 punktów Microsoftu). Dzień później znajdzie się w bazie europejskiego PlayStation Network (ściągnięcie ją za równowartość 15 dolarów).

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Devil May Cry, Plants vs Zombies) 15/07/11 - ilustracja #2

Devil May Cry

Z okazji zbliżającej się, dziesiątej rocznicy powstania serii Devil May Cry, firma Capcom uruchomiła specjalny konkurs dla uzdolnionych artystycznie fanów marki. Zwycięskie prace zostaną zawarte w nowej, niezapowiedzianej dotąd odsłonie cyklu. Niestety, Japończycy nie zdradzili żadnych istotnych szczegółów. Czekamy zatem na oficjalne ogłoszenie gry, pamiętając, że pod koniec tego roku do sprzedaży trafi restart serii w postaci DMC (X360, PS3), autorstwa studia Ninja Theory.

World of Warcraft

Firma Blizzard rozpoczęła testy systemu Real ID Party, pozwalającego wybrać się na raidy ze znajomymi grającymi na innych serwerach (do tej pory dobór kompanów był losowy). Gracze mogą stworzyć drużyny udające się do pięcioosobowych podziemi (zwykłych i heroicznych) za pomocą identyfikatorów Real ID. Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Plants vs Zombies/Peggle

Facebook ma już swoje Bejeweled, a niebawem otrzyma również dedykowane wersje Plants vs Zombies i Peggle – dwóch kolejnych hitów ze stajni PopCap Games. Wiadomość potwierdził szef firmy, Garth Chouteau, aczkolwiek nie podał przy tym żadnych konkretów. Przypominamy, że w sierpniu zakup PopCap Games sfinalizuje koncern Electronic Arts. Wyda na ten cel co najmniej 800 milionów dolarów. Dominacja na Facebooku to jeden z celów EA, w którego osiągnięciu mają pomóc gry popularnego dewelopera.

Homefront

Do oferty Steam trafił pierwszy zestaw dodatkowych map do pecetowej wersji strzelaniny Homefront. DLC Fire Sale kosztuje 1,99 euro. W jego skład wchodzą dwie nowe lokacje do trybu multiplayer.

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Devil May Cry, Plants vs Zombies) 15/07/11 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Kingdoms of Amalur: Reckoning

DeathSpank: The Baconing

The Cursed Crusade

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Driver: San Francisco - single-player (PL)

Duke Nukem Forever - kulisy produkcji - historia #4 (PL)

The Cursed Crusade - trailer #4

Star Wolves 3: Ashes of Victory - trailer #1

Rusty Hearts - kulisy produkcji #1 - mechanika gry

Real Warfare 2: Northern Crusades - trailer #2

Metro: Last Light - E3 Gameplay Demo #1

Green Lantern: Rise of the Manhunters - kulisy produkcji #1

DiRT 3 - Power and Glory

Binary Domain - broń

Air Conflicts: Secret Wars - gameplay

Gramy w The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D Gramy!

Gramy w CoD: Black Ops - Annihilation Gramy!