Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2011, 10:17

Zapowiedziano turową strategię Fray

W zeszłym tygodniu opublikowano niewiele mówiący zwiastun turowej strategii Fray. Na trwającej właśnie imprezie Game Developers Conference francuskie studio Brain Candy po raz pierwszy zaprezentowało tę grę szerokiej publiczności.

W zeszłym tygodniu opublikowano niewiele mówiący zwiastun turowej strategii Fray. Na trwającej właśnie imprezie Game Developers Conference francuskie studio Brain Candy po raz pierwszy zaprezentowało tę grę szerokiej publiczności.

Zapowiedziano turową strategię Fray - ilustracja #1

Fray to turowa strategia bitewna nastawiona na rywalizację z innymi graczami. Autorzy zadbali o odpowiednie dostosowanie mechanizmów walki do realiów sieciowych potyczek. Dlatego tury graczy rozgrywane są jednocześnie. Uczestnicy zabawy wpierw planują swoje posunięcia, a następnie ich rozkazy wykonywane są w tym samym czasie. Takie rozwiązanie sprawia, że zamiast reagować na ruchy przeciwnika musimy nauczyć się je przewidywać. Dodatkowo, w każdej turze mamy jedynie około minutę na podjęcie wszystkich decyzji, co znacząco przyśpiesza rozgrywkę.

Na trójwymiarowe pola bitewne nałożona zostanie heksagonalna siatka. Wydając rozkaz ataku możemy wskazać zarówno jednostkę przeciwnika jak i pole, na którym stoi. W tym pierwszym przypadku nasz żołnierz wyceluje w nieprzyjaciela nawet wtedy, gdy ten przemieści się w inne miejsce. Natomiast jeśli skorzystamy z drugiej opcji, to zaatakowany zostanie konkretny heks, niezależnie od tego czy ktokolwiek tam stoi.

Zapowiedziano turową strategię Fray - ilustracja #2

Każdy z graczy obejmie dowództwo nad czteroosobowym oddziałem. Autorzy planują sześć klas postaci (Szturmowiec, Snajper, Broń Ciężka, Medyk, Technik oraz Cień), więc będziemy musieli zdecydować, jakie dwie nie pasują do naszego stylu gry. Przed rozpoczęciem każdego meczu wybierzemy, w barwach której z trzech dostępnych korporacji chcemy walczyć. Każda z nich specjalizuje się w innym typie działań zbrojnych, co wpłynie na możliwości bojowe naszych żołnierzy. Opłacalna będzie lojalność wobec jednego tylko pracodawcy, ponieważ częste wygrane zapisywane na jego konto dadzą nam dostęp do unikalnych ulepszeń postaci, nowych broni, jak również tajnych dokumentów.

Autorzy twierdzą, że chcą stworzyć swoistą mieszankę X-COM oraz Unreal Tournament, łączącą głębię pierwszej z tych gier z dynamiką drugiej. Niestety, nie wiemy czy szykowany jest jakikolwiek tryb dla pojedynczego gracza. Nie ujawniono też czy gra otrzyma wersję pudełkową. Fray powstaje wyłącznie z myślą o PC i Mac, a jego premiera nastąpić ma jeszcze w tym roku.