Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2011, 10:00

autor: Jiker

Nintendo na GDC - Super Mario na 3DS, termin premiery Ocarina of Time 3D i zwiastun Skyward Sword

Wielu fanów Nintendo przeżyło zawód, gdy okazało się, że premierze 3DS-a – nowej przenośnej konsoli japońskiego koncernu – nie będzie towarzyszyć debiut nowych przygód hydraulika Mario. Ich niepokój pogłębił się wraz z brakiem nawet najskromniejszej zapowiedzi tytułu. Na szczęście sytuacja uległa zmianie, a wszystko to za sprawą Satoru Iwaty, prezesa Nintendo.

Wielu fanów Nintendo przeżyło zawód, gdy okazało się, że premierze 3DS-a – nowej przenośnej konsoli japońskiego koncernu – nie będzie towarzyszyć debiut nowych przygód hydraulika Mario. Ich niepokój pogłębił się wraz z brakiem nawet najskromniejszej zapowiedzi tytułu. Na szczęście sytuacja uległa zmianie, a wszystko to za sprawą Satoru Iwaty, prezesa Nintendo.

Nintendo na GDC - Super Mario na 3DS, termin premiery Ocarina of Time 3D i zwiastun Skyward Sword - ilustracja #1

W trakcie swojego wystąpienia na Game Developers Conference, Iwata potwierdził, że prace nad Super Mario 3DS idą pełną parą. Dewelopingiem gry zajmuje się ten sam zespół, który w ostatnich latach dostarczył użytkownikom Wii dwie odsłony Super Mario Galaxy, a na jego czele stoi oczywiście Shigeru Miyamoto. Nie dziwi więc fakt, że na pierwszych ujawnionych zrzutach ekranowych Super Mario 3DS przypomina w dużej mierze właśnie kosmiczne przygody hydraulika.

Pod względem mechaniki rozgrywki Super Mario 3DS będzie jednak bardziej klasyczną odsłoną marki, odchodzącą najprawdopodobniej od niektórych rozwiązań znanych z Galaxy. Zabraknie zatem podróżowania po planetach, których miejsce zajmą najwidoczniej dosyć standardowe poziomy. Natomiast nowością będzie wykorzystanie właściwości Nintendo 3DS, w tym przede wszystkim głębi obrazu, powiązanej z technologią 3D.

Nintendo na GDC - Super Mario na 3DS, termin premiery Ocarina of Time 3D i zwiastun Skyward Sword - ilustracja #2

Na tę chwilę to praktycznie wszystkie znane nam informacje. Więcej szczegółów ujawnionych zostanie podczas targów E3, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca, w Los Angeles.

Super Mario 3DS nie było oczywiście jedynym tematem poruszonym przez Satoru Iwatę. Kwestie techniczne i związane z rynkiem gier jako takim poruszył Lordareon w swoim wpisie na gameplay.pl, dlatego też w niniejszej wiadomości skupimy się wyłącznie na nowościach dotyczących samych gier i konsol.

Nintendo na GDC - Super Mario na 3DS, termin premiery Ocarina of Time 3D i zwiastun Skyward Sword - ilustracja #3

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Zaczynamy od informacji na temat terminu amerykańskiej premiery The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D na Nintendo 3DS. Konwersja jednej z najlepszych gier w historii zostanie wydana na tamtejszym rynku w czerwcu tego roku. Możemy spodziewać się, że w tym samym miesiącu dojdzie również do jej europejskiego debiutu.

Z uwagi na fakt, że w tym roku obchodzimy 25-lecie powstania marki The Legend of Zelda, premierze Ocarina of Time 3D towarzyszyć będą różnego rodzaju akcje promocyjne. Choć żadne szczegóły na ich temat nie zostały ujawnione, to możemy oczekiwać m.in. specjalnych zestawów konsol z grami, a być może także okolicznościowych kompilacji. Niewykluczone, że będą one towarzyszyć również tegorocznej premierze The Legend of Zelda: Skyward Sword na Wii.

Drugą odsłonę przygód Linka tworzoną z myślą o aktualnej stacjonarnej konsoli Nintendo, możecie podziwiać na nowym zwiastunie, do którego projekcji doszło podczas wykładu Satoru Iwaty. Prezentuje on mechanikę walki, a także zawarty w grze wysokim poziom interakcji gracza ze światem. Trailer, który zamieściliśmy powyżej, przedstawia również nieznane dotąd lokacje, w tym te nieco mroczniejsze.

Ostatnim interesującym tematem poruszonym przez Iwatę (a także Reggiego Fils-Aime’a) okazała się kwestia zawartości serwisu Virtual Console, za pomocą którego posiadacze Nintendo 3DS będą mogli zaopatrywać się w produkcje znane ze starszych konsol. Do Game Boy’a i Game Boy Color dołączyły tym samym platformy Game Gear (pierwszy przenośny sprzęt do grania firmy SEGA), a także Turbografx-16 (dostępny już w ofercie VC dedykowanego Wii).

Nintendo na GDC - Super Mario na 3DS, termin premiery Ocarina of Time 3D i zwiastun Skyward Sword - ilustracja #4

Warto w tym momencie zauważyć, że dostęp do Virtual Console – a konkretnie całego Nintendo eShop, czyli platformy dystrybucji cyfrowej dedykowanej użytkownikom Nintendo 3DS – zostanie uruchomiony najprawdopodobniej pod koniec maja (umożliwi to specjalna aktualizacja, która zwiększy też możliwości w zakresie wyświetlania i nagrywania obrazu w 3D), gdyż Nintendo cały czas dopieszcza tę funkcję. Za sprawą eShop posiadacze konsoli nabędą także nowe gry na 3DS i pozycje stworzone docelowo na DSi (odpowiednik DSiWare), ściągną zwiastuny filmów (być może też będą je w przyszłości wypożyczać) i wiele więcej.