Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2011, 23:44

autor: Adrian Werner

Kraina Wikingów, czyli przeglądarkowe RPG

Rozgrywane z poziomu przeglądarki RPG Kraina Wikingów stało się najnowszym nabytkiem naszego serwisu Darmowe Gry.

Nasz serwis Darmowe Gry powiększył się o kolejną pozycję. Najnowszym nabytkiem jest przeglądarkowe RPG zatytułowane Kraina Wikingów.

Kraina Wikingów, czyli przeglądarkowe RPG - ilustracja #1

Zgodnie z nazwą gra podejmuje rzadko obecnie widywany w grach temat wikingów. Akcja toczy się w pełnej legend i magii krainie Midgard. Świat ten został stworzony przez bogów na nowo, po tym jak apokalipsa znana jako Ragnarok zniszczyła większość jego powierzchni. Pomimo takiej przeszłości, zamieszkujący te ziemie ludzie wciąż toczą ze sobą wojny. Według przepowiedni rozlewowi krwi położy kres dopiero nadejście herosa, który pogodzi wreszcie wszystkie zwaśnione rody.

Przygodę zaczynamy jako żółtodziób na pierwszym poziomie doświadczenia. Nasza postać opisana jest za pomocą kilku punktowych charakterystyk w postaci Siły, Zręczności, Sprawności Fizycznej i Inteligencji, które możemy zwiększać poprzez trening i wykorzystanie specjalnego ekwipunku. W każdej z wielu umiejscowionych na mapie wiosek możemy zajrzeć do handlarza przedmiotami, zakupić magiczne mikstury, przyjmować zlecenia, walczyć na arenie z innymi graczami lub też odwiedzić gospodę, gdzie podreperujemy własne zdrowie.

Kraina Wikingów, czyli przeglądarkowe RPG - ilustracja #2

Świat gry jest zapełniony wioskami pomiędzy którymi możemy swobodnie podróżować. W każdej z nich znajdziemy oczywiście różne zadania do wypełnienia i ekwipunek do kupienia. Wirtualna ekonomia jest oparta na dwóch walutach – złotych talarach i kryształach. Te drugie służą do obchodzenia nałożonych przez twórców ograniczeń. Dzięki nim możemy m.in. przekupić strażnika areny, aby pozwolił nam odbyć nadliczbową walkę lub przyśpieszyć czas potrzebny na badania czy podróż. Kryształy możemy nabyć za pomocą mikropłatności lub zarobić je wykonując misje zlecane w gospodzie.

Kraina Wikingów jest czymś w rodzaju gry symulacyjnej, w której zarządzany życiem pojedynczego wikinga. Wszystkie prace, podróże i walki odbywają się automatycznie, a my jedynie decydujemy o tym, jakie zadania podejmie się nasz bohater i w jakim kierunku podąży jego ścieżka rozwoju. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych wtyczek.