Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2011, 09:46

Capcom przygotowuje rozszerzoną wersję Marvel vs Capcom 3?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że na odbywającym się w przyszłym tygodniu konwencie Comic-Con zostanie zapowiedziana rozszerzona wersja gry Marvel vs Capcom 3, zawierająca między innymi 12 nowych grywalnych postaci.

W internecie pojawiła się plotka, która pewnością zainteresuje fanów bijatyk i komiksów Marvela. Na odbywającym się w przyszłym tygodniu Comic-Conie ma zostać ponoć zapowiedziana rozszerzona wersja gry Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds, opatrzona przedrostkiem "Ultimate". Tytuł ma być dostępny w sprzedaży detalicznej w sugerowanej cenie 39 dolarów (ok. 112 zł) i powiększyć pulę 38 dostępnych postaci o dwunastu nowych wojowników. Nie wykluczone są też nowe tryby rozgrywki oraz szereg innych poprawek.

Capcom przygotowuje rozszerzoną wersję Marvel vs Capcom 3? - ilustracja #1

Źródłem tych niepotwierdzonych informacji jest komiksowy blog The Quarter Bin, który powołuje się na swoich tajemniczych informatorów zbliżonych do Capcomu.

Trudno w tej chwili orzec czy plotki te można uznać za prawdziwe. Capcom znany jest i to nie od dziś z wypuszczania na rynek udoskonalonych wersji swoich najpopularniejszych bijatyk. Jego Street Fighter IV, który został wydany zaledwie nieco ponad dwa lata temu, doczekał się już dwóch rozszerzeń tego typu. Oba okazały się sporym sukcesem i przyciągnęły do serii nowych graczy. Podobny ruch w przypadku Marvel vs. Capcom 3 wydaje się więc całkiem prawdopodobny i pożądany z marketingowego punktu widzenia. Pod znakiem zapytania można postawić kwestie czy będzie to rzeczywiście samodzielna wersja gry czy też po prostu duże DLC. Portal Joystiq poprosił dewelopera o komentarz w tej sprawie, ale otrzymał tylko standardową odpowiedź o tym, że nie odnosi się on do plotek i spekulacji.

Na razie możemy być pewni tego, że na Comic-Conowym panelu dyskusyjnym poświęconym serii Marvel vs. Capcom, który odbędzie się w przyszłą sobotę, jej producent Ryota Niitsuma obiecał ujawnić „nowe i ekscytujące szczegóły dotyczące jego gry”. Nie pozostaje więc na razie nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na te nowe fakty.

Comic-con w San Diego jest największym w Ameryce i czwartym co do wielkości na świecie konwentem, który przyciągnął w tamtym roku blisko 130 tysięcy zwiedzających. Organizowany od 1970 roku, początkowo skupiał się głownie na komiksach, jednak w ostatnich dwóch dekadach coraz większą rolę odgrywają na nim przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej oraz przemysłu gier komputerowych. Tegoroczny Comic-Con odbędzie się w dniach 21-24 lipca.