Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2014, 11:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Arma III, Titanfall, DriveClub) 11/4/14

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC Zeus do Arma III, mikropłatnościach w DriveClub, aktualizacji strzelaniny Titanfall, a także o zbiórce pieniędzy na potrzeby produkcji Shaq Fu: A Legend Reborn. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sniper Elite V2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sniper Elite V2. Dzieło studia Rebellion można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Firaxis Games

Jutro ok. godziny 18:30 studio Firaxis Games (Sid Meier’s Civilization V, XCOM: Enemy Unknown) zapowie swoją nową, wysokobudżetową grę (tzw. AAA). Brakuje jakichkolwiek wskazówek na temat tej produkcji, więc w tej chwili można tylko spekulować. Deweloper specjalizuje się w tworzeniu pecetowych gier strategicznych, więc spodziewamy się pozycji reprezentującej ten gatunek.

Arma III

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutował dodatek DLC Zeus do strzelaniny Arma III. Pozwala on na wcielenie się w „mistrza gry” z możliwością wpływania na rozgrywkę sieciową, w której biorą udział inni gracze. Kontrolę nad polem bitwy obejmujemy za pomocą specjalnego edytora, dzięki któremu wpływamy na aktualne wydarzenia (nowe scenariusze, eventy itd.). DLC jest dostępne za darmo dla posiadaczy Arma III.

DriveClub

Paul Rustchynsky z zespołu Evolution Studios napisał na Twitterze, że gra DriveClub będzie „absolutnie” pozbawiona wszelkich mikropłatności. To powinno uspokoić graczy obawiających się o to po wczorajszym ogłoszeniu dotyczącym konkurencyjnego The Crew. Ujawniono bowiem, że w The Crew znajdziemy system opcjonalnych mikropłatności. DriveClub to wyścigi dedykowane wyłącznie PlayStation 4, które być może ukażą się dopiero w 2015 roku.

Titanfall

Studio Respawn Entertainment wypuściło długo oczekiwaną aktualizację do gry Titanfall, wprowadzającą m.in. opcję organizowania prywatnych meczów. Deweloper zaznacza, że funkcja na razie znajduje się w fazie beta, ale już teraz można brać udział w spotkaniach, których zasady ustala założyciel danej rozgrywki. W prywatnych meczach nie zdobywamy punktów doświadczenia, nie wykonujemy wyzwań i nie odblokowujemy osiągnięć. Patch wprowadza wiele innych zmian – ich pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Patch do gry Titanfall został udostępniony na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360 - Wieści ze świata (Arma III, Titanfall, DriveClub) 11/4/14 - wiadomość - 2014-04-11
Patch do gry Titanfall został udostępniony na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360

Shaq Fu: A Legend Reborn

Studio Big Deez Productions ogłosiło, że jeśli zbiórka pieniędzy w serwisie Indiegogo na produkcję gry Shaq Fu: A Legend Reborn przekroczy minimalny próg 450 tysięcy dolarów, wówczas gra ukaże się nie tylko na PC, ale także na konsolach. Mowa o wersjach na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Xboksa 360 oraz Wii U. Zastanawiające jest to, że do tej pory na stworzenie konsolowych edycji twórcy rzekomo potrzebowali o wiele większych kwot – od 650 tysięcy dolarów do 1,62 miliona dolarów, w zależności od platform sprzętowych. Twórcy do tej pory uzbierali nieco ponad 141 tysięcy dolarów, a do zakończenia akcji pozostało 25 dni.

Electronic Arts

Serwis IGN donosi, że tegoroczna konferencja prasowa firmy Electronic Arts na targach E3 odbędzie się 9 czerwca o godzinie 22:00. Tego samego dnia swoje wystąpienia będą mieć prawdopodobnie przedstawiciele Sony, Microsoftu oraz Ubisoftu. Dokładne godziny jeszcze nie są znane. 10 czerwca powinna odbyć się konferencja firmy Nintendo.

Might & Magic: Duel of Champions

Studio Ubisoft Quebec zapowiedziało „największą i najważniejszą jak dotąd aktualizację” do gry Might & Magic: Duel of Champions. Patch nazwany Heart of Nightmares przyniesie ze sobą sześciu nowych bohaterów, sto kart, więcej kampanii i puzzli, odświeżony interfejs, zmodyfikowany system rankingowy i wiele innych nowości, o których informuje poniższy zwiastun. Data wydania aktualizacji nie jest jeszcze znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Transistor
  2. H1Z1
  3. Blue Estate
  4. Dragon Fin Soup
  5. Half Minute Hero: The Second Coming
  6. Dragon Age: Inkwizycja

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Watch Dogs – efekty graficzne na kartach Nvidii (PL)