Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PCANDiOSPSVPS4
Okładka Dragon Fin Soup (PS3)

Dragon Fin Soup

Dragon Fin Soup: Extra Chunky

Opracowane przez debiutujące studio Grimm Bros turowe RPG, wzorowane na klasycznych japońskich przedstawicielach gatunku. Akcja gry osadzona została w świecie fantasy, zlokalizowanym na grzbiecie ogromnego żółwiosmoka imieniem Asura.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny

Okładka Dragon Fin Soup (PS3)

producent: Grimm Bros

wydawca: Grimm Bros

Strona oficjalna

data premiery gry:

3lis2015

PC PS3 PSV PS4

data nieogłoszona

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Fin Soup to wydana na platformę PC, PS3 itd. gra RPG wzorowana na starych japońskich tytułach z tego gatunku. Jest to debiutancka produkcja studia Grimm Bros.

Fabuła:

Akcja osadzona została w pełnym magii świecie fantasy, zlokalizowanym na grzbiecie gigantycznego żółwio-smoka imieniem Asura. Gra oferuje dwa tryby - fabularny i survivalowy. Pierwszy z nich ma postać tradycyjnej kampanii, która rozpoczyna się w małej wiosce oraz pozwala na wcielenie się w uwielbiającą alkohol bohaterkę, która powoli odkrywa sekrety otaczającej ją krainy. Na imię jej Robin i stanowi ona skrzywioną oraz bardziej dorosłą wersję Czerwonego Kapturka. Rok wcześniej straciła pamięć i gdy rozpoczyna się gra, jej wspomnienia zaczynają wreszcie wracać. Podczas kolejnych przygód napotykamy zarówno elementy ręcznie przygotowane przez autorów, jak i wygenerowane proceduralnie.

W trybie survivalowym zabawę rozpoczynamy w środku lasu i musimy przedrzeć się przez serię coraz trudniejszych lokacji i podziemi, których układ ustalany jest losowo przez silnik gry. Celem jest utrzymanie się jak najdłużej przy życiu oraz pobicie własnych i cudzych rekordów punktowych. W tym trybie każda śmierć bohatera jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie rozgrywki od nowa.

Mechanika:

Gra oferuje turowy system walki o sporej głębi taktycznej, który bierze pod uwagę m.in. odmienne typy obrażeń zadawane przez różne rodzaje uzbrojenia. Możemy korzystać z dużego zestawu zaklęć bojowych, a w starciach wspomagają nas wytresowane zwierzęta. Dostępna jest także opcja zatrudniania najemników. Ponadto mapy bitewne są w dużym stopniu dynamiczne i pozwalają na zniszczenie większości ich elementów. Rozgrywkę urozmaicają okazjonalne zagadki logiczne oraz zręcznościowe mini gierki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Fin Soup

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Wymagania sprzętowe Dragon Fin Soup

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 GeForce 8800/Radeon HD 3830 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze
Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze

wiadomość20 marca 2014

Studiu Grimm Bros udało się zebrać za pośrednictwem Kickstartera minimalną kwotę potrzebną na dokończenie produkcji gry Dragon Fin Soup, czyli taktycznego RPG z turowym systemem walki.

PC
PS3
PSV
PS4
iOS
AND