Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS3ANDiOSPCPS4
Okładka Dragon Fin Soup (PSV)
OkładkaDragon Fin Soup (PSV)

Dragon Fin Soup

Dragon Fin Soup: Extra Chunky

Opracowane przez debiutujące studio Grimm Bros turowe RPG, wzorowane na klasycznych japońskich przedstawicielach gatunku. Akcja gry osadzona została w świecie fantasy, zlokalizowanym na grzbiecie ogromnego żółwiosmoka imieniem Asura.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Fin Soup Premiera

3lis2015

PC PS3 PSV PS4

data nieogłoszona

AND iOS

producent: Grimm Bros wydawca: Grimm Bros Strona oficjalna

Dragon Fin Soup to wydana na platformę PC, PS3 itd. gra RPG wzorowana na starych japońskich tytułach z tego gatunku. Jest to debiutancka produkcja studia Grimm Bros.

Fabuła:

Akcja osadzona została w pełnym magii świecie fantasy, zlokalizowanym na grzbiecie gigantycznego żółwio-smoka imieniem Asura. Gra oferuje dwa tryby - fabularny i survivalowy. Pierwszy z nich ma postać tradycyjnej kampanii, która rozpoczyna się w małej wiosce oraz pozwala na wcielenie się w uwielbiającą alkohol bohaterkę, która powoli odkrywa sekrety otaczającej ją krainy. Na imię jej Robin i stanowi ona skrzywioną oraz bardziej dorosłą wersję Czerwonego Kapturka. Rok wcześniej straciła pamięć i gdy rozpoczyna się gra, jej wspomnienia zaczynają wreszcie wracać. Podczas kolejnych przygód napotykamy zarówno elementy ręcznie przygotowane przez autorów, jak i wygenerowane proceduralnie.

W trybie survivalowym zabawę rozpoczynamy w środku lasu i musimy przedrzeć się przez serię coraz trudniejszych lokacji i podziemi, których układ ustalany jest losowo przez silnik gry. Celem jest utrzymanie się jak najdłużej przy życiu oraz pobicie własnych i cudzych rekordów punktowych. W tym trybie każda śmierć bohatera jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie rozgrywki od nowa.

Mechanika:

Gra oferuje turowy system walki o sporej głębi taktycznej, który bierze pod uwagę m.in. odmienne typy obrażeń zadawane przez różne rodzaje uzbrojenia. Możemy korzystać z dużego zestawu zaklęć bojowych, a w starciach wspomagają nas wytresowane zwierzęta. Dostępna jest także opcja zatrudniania najemników. Ponadto mapy bitewne są w dużym stopniu dynamiczne i pozwalają na zniszczenie większości ich elementów. Rozgrywkę urozmaicają okazjonalne zagadki logiczne oraz zręcznościowe mini gierki.

Ostatnia modyfikacja 11 kwietnia 2014

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dragon Fin Soup

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Dragon Fin Soup Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 GeForce 8800/Radeon HD 3830 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS3
PSV
PS4
iOS
AND