Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3PSP
Okładka The Legend of Heroes: Trails in the Sky (PC)
OkładkaThe Legend of Heroes: Trails in the Sky (PC)

The Legend of Heroes: Trails in the Sky

The Legend of Heroes: Trails in the Sky HD

The Legend of Heroes: Trails in the Sky to tradycyjna gra RPG, która odznacza się rozbudowaną warstwą fabularną oraz taktycznym systemem walki wymuszającym na graczu stosowanie różnych strategii.

RPG | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Premiera

24cze2004

PC

28paź2006

PSP

13gru2012

PS3

Gry podobne do The Legend of Heroes: Trails in the Sky

The Last Remnant

Disgaea PC

Grandia II Anniversary Edition

Za produkcję The Legend of Heroes: Trails in the Sky odpowiada japońskie studio Falcom, znane w swojej ojczyźnie przede wszystkim z ogromnie popularnej serii gier Ys, z której kilka części wydano także w USA i Europie na konsoli PSP. Trails in the Sky jest pierwszą częścią nowej trylogii w serii The Legend of Heroes i po raz pierwszy ukazała się w Japonii na komputerach PC w 2004 roku, natomiast dwa lata później na tamtejsze półki sklepowe trafił jej port na PSP, a w 2012 roku na PlayStation 3.

Dziesięć lat przed rozpoczęciem historii przedstawionej w grze, królestwo Liberl, w którym toczy się jej akcja, zostało zaatakowane przez przeważające siły Ereboniańskiego imperium. Jednakże dzięki ofiarności i odwadze broniących wojsk pod komendą Cassiusa Wrighta, w kilka tygodni udało się wyprzeć i pokonać najeźdźcę. Po wojnie Cassius postanawia zrezygnować z honorów i stanowiska w armii, zostając członkiem gildii Bracer, zrzeszającej poszukiwaczy przygód. Główną bohaterką gry jest szesnastoletnia Estelle Bright, córka legendarnego obrońcy Liberl, która podobnie jak ojciec pragnie zostać licencjonowaną poszukiwaczką przygód. By osiągnąć zamierzony cel, razem ze swoim przyrodnim bratem Joshuą, wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Na swej drodze spotkają wielu nowych przyjaciół i wrogów, a także odkryją polityczne intrygi i dworskie spiski, zagrażające królestwu.

Większą część czasu spędzamy na podroży po Liberl, spotykaniu nowych ludzi, eksploracji podziemi oraz odwiedzaniu kolejnych miast i mieszących się tam siedzib gildii, w których otrzymujemy kolejne zestawy zadań do wykonania. Falcom zadbał by uniwersum stworzone na potrzeby gry było żywe. Mamy okazję porozmawiać nie tylko z setkami NPC, ale także przeczytać znalezioną w czasie przygód kilkudziesięciostronicową powieść czy lokalne wydania gazet, gdzie znajdziemy wiele informacji i ciekawostek dotyczących kultury, historii lub geografii świata.

Turowy system walki wymaga od graczy stosowania wielu strategii, których wybór zależy od tego, z jakimi przeciwnikami przyjdzie im się zmierzyć. Kiedy rozpoczynamy potyczkę przechodzimy do ekranu walki ukazującego pole bitwy. Nasi bohaterowie oraz przeciwnicy pojawiają się na siatce taktycznej. Każda z postaci może się po niej poruszać jedynie w swojej turze. W czasie potyczki wykonują one zarówno zwykłe ataki wręcz, dystansowe oraz wykorzystują specjalne moce i charakterystyczne umiejętności.

Oprawa graficzna Trails in the Sky nie zachwyca, ale jest przyjemna dla oka i zadowoli fanów gier jRPG. Dwuwymiarowe modele postaci i stworów zasiedlają w pełni trójwymiarowe lokacje, które dzięki obracanej kamerze możemy oglądać z każdej strony. Dialogów w grze nie odczytują aktorzy. Prezentowane są one przede wszystkim w formie tekstowej, w związku z czym gracze muszą polegać na swojej wyobraźni i atmosferze stworzonej przez bogatą i różnorodną oprawę muzyczną.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Legend of Heroes: Trails in the Sky: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSP
PS3
PC