Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2012, 16:43

Falcom zapowiedział jRPG-a The Legend of Heroes: Trials In The Flash na PlayStation 3 i PlayStation Vita

Firma Falcom ujawniła grę The Legend of Heroes: Trials In The Flash, czyli nową odsłonę udanego cyklu japońskich RPG-ów. Produkcja powstaje z myślą o konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita, a jej premiera zapowiadana jest na przyszły rok.

Główni bohaterowie The Legend of Heroes: Trials In The Flash. - Falcom zapowiedział jRPG-a The Legend of Heroes: Trials In The Flash na PlayStation 3 i PlayStation Vita  - wiadomość - 2012-12-15
Główni bohaterowie The Legend of Heroes: Trials In The Flash.

Firma Falcom zapowiedziała kolejną odsłonę cyklu jRPG Legend of Heroes. Gra otrzymała podtytuł Sen no Kiseki (ang. Trials In The Flash) i ukaże się w 2013 roku. Planowane są wersje na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły. Ujawniono jedynie, że akcja toczyć się będzie w regionie znanym jako Erebonia. Kraina ta jest zlokalizowana na kontynencie Zemuria, czyli miejscu, które było tłem również dla Legend of Heroes: Trails in the Sky.

Gra zapowiadana jest jako duży ewolucyjny krok dla całej serii. Porzucono obecną w większości poprzednich odsłon izometryczną kamerę oraz dwuwymiarowe sylwetki postaci i zamiast tego postawiono na pełne 3D z nieograniczoną swobodą rozglądania się. Zwiększono też liczbę nagranych ścieżek dialogowych. Teraz eksplorując świat będziemy mogli podsłuchać konwersacje postaci niezależnych. The Legend of Heroes: Trails in the Flash zaoferuje również nowy system walki zwany Tactic Link System. Wciąż oparty on będzie na wybieraniu rozkazów dla drużyny, ale zaprojektowany go z myślą o zwiększeniu tempa starć. Istotną rolę odegrają stosunki między postaciami, gdyż wpłyną one na ich skuteczność w trakcie bitew.

Bitwy mają być znacznie bardziej dynamiczne niż w poprzednich odsłonach. - Falcom zapowiedział jRPG-a The Legend of Heroes: Trials In The Flash na PlayStation 3 i PlayStation Vita  - wiadomość - 2012-12-15
Bitwy mają być znacznie bardziej dynamiczne niż w poprzednich odsłonach.

Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 1989 roku na komputerze NEC PC-8801 jako gra poboczna w stosunku do cyklu Dragon Slayer. Marka znacząco zyskała na znaczeniu wraz z premierą pierwszego rozdziału The Legend of Heroes: Trails in the Sky na PC w 2004 roku. Niestety, na zachodzie ukazała sie jedynie konwersja tej gry na PSP. Przez wielu fanów gatunku RPG produkcja ta jest uznawana za jeden z najlepszych tytułów, jakie kiedykolwiek wydano na konsolę przenośną Sony.

Niestety wciąż nie możemy doczekać się anglojęzycznej wersji dwóch kolejnych rozdziałów Trails in the Sky. Pierwszy zebrał doskonałe recenzje, ale jego wyniki sprzedaży pozostawiały sporo do życzenia. W połączeniu z olbrzymią ilością tekstu do przetłumaczenia w każdej z tych gier spowodowało to, że dla firmy Xseed projekt nie stanowi priorytetu. Obecnie wydaje się, że nie mamy raczej co liczyć na wydanie drugiego i trzeciego rozdziału w wersjach pudełkowych na PSP. Są natomiast szanse na wersję pecetową na serwisie Steam oraz konsolowe za pośrednictwem PlayStation Network.

W przypadku właśnie zapowiedzianego The Legend of Heroes: Trials In The Flash szanse na lokalizację znacząco zwiększa fakt, że gra zmierza na nie tylko na PlayStation Vita, ale również na PlayStation 3.

Falcom zapowiedział jRPG-a The Legend of Heroes: Trials In The Flash na PlayStation 3 i PlayStation Vita  - ilustracja #3
Falcom zapowiedział jRPG-a The Legend of Heroes: Trials In The Flash na PlayStation 3 i PlayStation Vita  - ilustracja #4