Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2014, 11:50

autor: Adrian Werner

Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze

Studiu Grimm Bros udało się zebrać za pośrednictwem Kickstartera minimalną kwotę potrzebną na dokończenie produkcji gry Dragon Fin Soup, czyli taktycznego RPG z turowym systemem walki.

Do długiej już listy kickstarterowych sukcesów dołączył kolejny projekt. Jest nim gra RPG Dragon Fin Soup, wzorowana na starych japońskich produkcjach z tego gatunku. Podczas zbiórki crowdfundingowej autorom, czyli ludziom ze studia Grimm Bros, udało się przekroczyć cel minimalny w wysokości 24 tys. dolarów. Obecnie licznik na stronie pokazuje już sumę 27 tys., a do końca akcji pozostało jeszcze 22 dni, więc zgromadzona kwota bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera planowana jest na kwiecień przyszłego roku. Wsparcie twórców kwotą 15 dolarów (ok. 45 zł) zapewni Wam pełną wersję w dniu rynkowego debiutu.

Akcja osadzona zostanie w pełnym magii świecie fantasy, zlokalizowanym na grzbiecie gigantycznego żółwio-smoka imieniem Asura. Gra zaoferuje dwa tryby - fabularny i survivalowy. Pierwszy z nich będzie miał postać tradycyjnej kampanii, która rozpocznie się w małej wiosce oraz pozwoli na wcielenie się w uwielbiającą alkohol bohaterkę powoli odkrywającą sekrety otaczającej ją krainy. Podczas przygód napotkamy zarówno elementy ręcznie przygotowane przez autorów, jak i wygenerowane proceduralnie.

Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze - ilustracja #1

Natomiast w trybie survivalowym zabawę rozpoczniemy w środku lasu i będziemy musieli przedrzeć się przez serię coraz trudniejszych lokacji i podziemi, których układ ustalony zostanie losowo przez silnik gry. Celem ma być utrzymanie się jak najdłużej przy życiu oraz pobicie własnych oraz cudzych rekordów punktowych. W tym trybie każda śmierć bohatera okaże się ostateczna i wymusi rozpoczęcie rozgrywki od nowa.

Gra zaoferuje turowy system walki o sporej głębi taktycznej, który weźmie pod uwagę m.in. odmienne typy obrażeń zadawane przez różne rodzaje uzbrojenia. Będziemy mogli korzystać ze sporego zestawu zaklęć bojowych, a w starciach wspomogą nas wytresowane zwierzęta. Pojawi się także opcja zatrudniania najemników. Ponadto mapy bitewne mają być w dużym stopniu dynamiczne i pozwolą na zniszczenie większości ich elementów. Rozgrywkę urozmaicą okazjonalne zagadki logiczne oraz zręcznościowe mini gierki.

  1. Dragon Fin Soup – strona Kickstartera
  2. Dragon Fin Soup na Steam Greenlight
  3. Dragon Fin Soup – oficjalna strona gry
Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze - ilustracja #2
Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze - ilustracja #3
Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze - ilustracja #4
Dragon Fin Soup - turowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze - ilustracja #5