Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2014, 10:20

autor: Sarge

The Crew - wyścigi od Ubisoft z opcjonalnym systemem mikropłatności

Firma Ubisoft potwierdziła, że pudełkowa gra wyścigowa The Crew zaoferuje opcjonalny system mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze kupimy np. nowe części do wirtualnych samochodów, choć będzie można je zdobyć także w trakcie normalnej rozgrywki.

W nadchodzącej grze wyścigowej The Crew znajdziemy system opcjonalnych mikropłatności. Korzystanie z nich nie będzie jednak wymagane i wszystko będziemy mogli odblokować w tradycyjny sposób, w miarę postępów rozgrywce - z tą różnicą, że skorzystanie z mikropłatności pozwoli uzyskać szybszy dostęp do pewnych elementów. Za prawdziwe pieniądze wykupimy tzw. Crew Credits, które wymienimy na Crew Points, będące podstawową walutą w grze. Twórcy mówią przede wszystkim o możliwości natychmiastowego nabycia różnych części do samochodów. Można się jednak domyślać, że dzięki wykupieniu Crew Credits otrzymamy też szybszy dostęp do nowych aut. Deweloper zastrzega, że mikropłatności w The Crew to zwykła opcja i gracze nie będą zmuszani do korzystania z niej. Jest ona przygotowana przede wszystkim z myślą o osobach dysponujących małą ilością czasu, które za dodatkowe pieniądze są w stanie odblokować dostęp do elementów przyspieszających postępy w grze.

Mikropłatności w The Crew będą opcjonalne - The Crew - wyścigi od Ubisoft z opcjonalnym systemem mikropłatności - wiadomość - 2014-04-10
Mikropłatności w The Crew będą opcjonalne

Warto w tym miejscu przypomnieć, że The Crew to pełnoprawna produkcja pudełkowa. Tymczasem mikropłatności to domena przede wszystkim tytułów free to play. Nie jest to jednak reguła, bo w przeszłości było już wiele gier pudełkowych oferujących mikrotransakcje, mimo że wcześniej trzeba było już za nie wyłożyć odpowiednią ilość gotówki. Z ostatnich produkcji wyścigowych najlepszymi przykładami są Forza Motorsport 5 oraz Gran Turismo 6.

The Crew to gra wyścigowa od studia Ivory Tower, które jest wspierane przez zespół Ubisoft Reflections, czyli twórców słynnej serii Driver. Tytuł jest ściśle zintegrowany z trybem multiplayer, co pozwala na płynne przechodzenie między rozgrywkami jedno- a wieloosobowymi. W The Crew nie tylko pościgamy się z innymi kierowcami, ale też weźmiemy udział w szeregu różnorodnych wyzwań i misji. Gra ukaże się jesienią bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.