Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 12:04

autor: luckie

DriveClub „wróciło na stół kreślarski”. Premiera dopiero w 2015 roku?

Rychła premiera gry wyścigowej DriveClub stanęła pod znakiem zapytania. Produkcja Evolution Studios szykowana z myślą o PlayStation 4 miała zadebiutować na początku 2014 roku, ale ostatnie wyznania firmy Sony podkopują wiarę w to, że tytuł w ogóle ukaże się w tym roku.

Sony zapewnia, że nie wypuści niedokończonej gry. Co to oznacza dla DriveClub? - DriveClub „wróciło na stół kreślarski”.  Premiera dopiero w 2015 roku? - wiadomość - 2014-03-11
Sony zapewnia, że nie wypuści niedokończonej gry. Co to oznacza dla DriveClub?

Jeśli posiadasz PlayStation 4 i wciąż wypatrujesz porządnej gry wyścigowej na tę konsolę, z pewnością z uwagą śledzisz niepewną sytuację DriveClub. Zaniepokojony losami szumnie zapowiadanej ścigałki serwis IGN zapytał wysoko postawionego przedstawiciela firmy Sony Computer Entertainment o postęp prac nad grą. Na temat nowej produkcji doświadczonego studia Evolution (seria MotorStrom, WRC), zmierzającej ekskluzywnie na PlayStation 4, Scott Rohde z Sony powiedział:

„Wszystko sprowadza się do fundamentalnej zasady, że chcemy tworzyć świetne gry. Bardzo nie chcielibyśmy wydać tytułu, zanim byłby gotowy. (…) Sądze, że u nas w PlayStation, być może nawet bardziej niż w innych miejscach, jesteśmy gotowi ugryźć [koszta] i wrócić na stół kreślarski, by upewnić się, że produkcja jest świetna, zanim ją wypuścimy. Właśnie to spotkało tę [DriveClub – dop. red.] grę.”

DriveClub w skrócie
  1. Producent: Evolution Studios
  2. Wydawca: Sony Computer Entertainment
  3. Gatunek: gra wyścigowa
  4. Cechy szczególne: nacisk na aspekt społecznościowy (kluby kierowców, wspólne wyścigi itp.)
  5. Platformy docelowe: PS4
  6. Data premiery: nieznana

W DriveClub mieliśmy się zagrywać już od dobrych kilku miesięcy – początkowo grę zapowiadano jako tytuł startowy konsoli PlayStation 4. Graczom obiecywano nawet okrojoną wersję ścigałki udostępnianą w ramach abonamentu PS Plus. Zamiast tego, produkcję przełożono na bliżej niesprecyzowany początek 2014 roku. Teraz okazuje się, że być może na DriveClub przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, być może nawet do przyszłego roku. Skąd taki wniosek? Otóż Rohde nie był w stanie wskazać konkretnej daty premiery. Co więcej, gdy padło pytanie, czy gra ukaże się w tym roku, wtrącił się przedstawiciel PR, który zapewnił, że więcej szczegółów pojawi się wkrótce.

Jak to się ma do ostatnich plotek, jakoby DriveClub miał zadebiutować 9 kwietnia 2014 roku? Póki co, lepiej nie robić sobie wielkich nadziei na tak rychły debiut produkcji. Z jednej strony wyznania przedstawicieli Sony nie wykluczają kwietniowej premiery, a raczej dotyczą przyczyn obsuwy, do której doszło w listopadzie zeszłego roku. Z drugiej jednak, określenie „powrót na stół kreślarski” sugeruje coś więcej, niż dokonanie ostatnich szlifów. Poza tym, jeśli gra faktycznie miałaby się ukazać najbliższej wiosny, to dlaczego wydawca odmawiałby potwierdzenia, że premiera nastąpi w tym roku?

  1. Oficjalna strona gry DriveClub
  2. Zapowiedź gry DriveClub