Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 12:22

autor: Góral

DriveClub ukaże się 9 kwietnia? Zawirowania z terminem premiery gry

Na oficjalnym profilu gry DriveClub na Twitterze pojawił się wpis z datą premiery produkcji, wyznaczoną na 9 kwietnia bieżącego roku. Post szybko został usunięty, ale jeden z użytkowników forum PlayStation Nation zrobił zrzut ekranu, który natychmiast rozszedł się po sieci. Obecnie ani firma Sony, ani deweloper tytułu, studio Evolution, nie zabrali głosu w tej sprawie.

Twórcy gry DriveClub ogłaszają datę premiery na Twitterze. Źródło: PlayStation Nation. - DriveClub ukaże się 9 kwietnia? Zawirowania z terminem premiery gry - wiadomość - 2014-03-04
Twórcy gry DriveClub ogłaszają datę premiery na Twitterze. Źródło: PlayStation Nation.

DriveClub to jedna z najbardziej oczekiwanych gier przez użytkowników konsoli PlayStation 4. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować wraz z premierą urządzenia, jednak w październiku 2013 roku poinformowano o przesunięciu produkcji na 2014 rok. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji dotyczących nowego terminu, ale wydaje się, że w końcu coś się ruszyło w tym temacie. Na oficjalnym profilu DriveClub w serwisie społecznościowym Twitter, opublikowano post głoszący premierę nowej gry wyścigowej 9 kwietnia 2014 roku. Niestety twitt został szybko usunięty. W Internecie jednak nic nie ginie i użytkownik forum PlayStation Nation zrobił zrzut ekranu z potwierdzeniem, który szybko rozszedł się po sieci.

Data ta przypada na środę, czyli dzień aktualizacji europejskiego PlayStation Store. Sytuacja jest więc całkiem prawdopodobna, niestety nie opublikowano jeszcze oficjalnego oświadczenia. Wydaje się jednak, że po prostu administrator profilu na Twitterze nieco się pospieszył z ujawnieniem dobrych wieści. Co ciekawe, termin ten nie pokrywa się z wcześniejszymi plotkami dostarczonymi przez włoskie wydanie Official PlayStation Magazine, którego przedstawiciel napisał na Facebooku, że tytuł trafi na półki sklepowe dopiero w czerwcu. Czekamy zatem na wyjaśnienie sytuacji.

DriveClub ukaże się 9 kwietnia? Zawirowania z terminem premiery gry - ilustracja #3DriveClub to gra wyścigowa autorstwa studia Evolution, znanego m.in. z serii MotorStorm i WRC. Głównym elementem wyróżniającym ten projekt spośród reszty podobnych produkcji, jest skupienie się na aspektach społecznościowych. Gracze będą zakładać kluby, dołączać do już istniejących i wspólnie, wykonując rozmaite zadania, budować reputację swojej drużyny. Tytuł ukaże się tylko na konsoli PlayStation 4.