Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 11:17

autor: luckie

DriveClub dopiero w 2014 roku [UAKTUALNIENIE]

Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, z różnych źródeł napływają doniesienia o przesunięciu premiery DriveClub na wiosnę 2014 roku. Grę zapowiadano jako tytuł startowy PlayStation 4, a jej uszczuplona edycja miała być dołączana do subskrypcji PS Plus.

DriveClub zaliczy poślizg - DriveClub dopiero w 2014 roku [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2013-10-18
DriveClub zaliczy poślizg

Firma Sony potwierdziła, że DriveClub nie zdąży na premierę PlayStation 4. Tytuł pojawi się na rynku na początku 2014 roku. W związku z tym subskrybenci abonamentu PlayStation Plus dostaną DriveClub Plus Edition dopiero po premierze gry. Dodatkowo od razu po premierze konsoli otrzymają oni dwie inne produkcje – strzelankę Resogun oraz ciekawą platformówkę Contrast.

Internet wrze od plotek na temat przesunięcia premiery DriveClub na wiosnę 2014 roku. Do tej pory zapowiadano, że gra zadebiutuje 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), razem z konsolą PlayStation 4.

O możliwym poślizgu jako pierwszy poinformował serwis The Same Coin, powołując się na „anonimowe źródło”. Podobno już wcześniej krążyły opinie, że DriveClub, obecny na różnych prezentacjach, wydawał się być mocno niedokończony. Temat podłapało również Kotaku, które utrzymuje, że ich informator potwierdził pogłoski o obsuwie. Firma Sony Computer Entertainment odmówiła komentarza w tej sprawie. Zastanawia jednak fakt, że na wczorajszym pokazie gier mających towarzyszyć premierze PlayStation 4 zabrakło DriveClub. Nowych wieści nie ma także dyrektor projektu, Paul Rustchynsky, który od tygodnia nie był w pracy z powodu narodzin potomka.

Jeśli doniesienia te okażą się prawdą, PlayStation 4 straci kolejny, po Watch Dogs (przesunięte o kilka miesięcy), tytuł startowy. Niedawno okazało się, że dłużej poczekamy także na The Crew, które pojawi się najwcześniej w kwietniu przyszłego roku. Co więcej, okrojona wersja DriveClub miała być dołączana do abonamentu PlayStation Plus. Odsunięcie premiery gry w czasie mogłoby zmusić Sony do zastąpienia oferty innym tytułem. Póki co, nie ma jednak oficjalnego oświadczenia na ten temat.

DriveClub to samochodówka przeznaczona wyłącznie na PlayStation 4. Za produkcję odpowiada studio Evolution, znane z serii World Rally Championship i MotorStorm. DriveClub zaoferuje zręcznościowy model jazdy oraz czysto kosmetyczny system zniszczeń. Esencją rozgrywki ma być drużynowa rywalizacja. Gracze będą łączyć się w kluby i wspólnie budować ich rangę poprzez wykonywanie różnorodnych wyzwań. Dostępne będą też zespołowe wyścigi 3 na 3.