Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 10:56

Heroes of the Storm ostateczną nazwą nowej gry MOBA od studia Blizzard

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia – nazwa Heroes of the Storm zarejestrowana przez firmę Blizzard we wrześniu tego roku stała się nowym, oficjalnym tytułem nachodzącej produkcji z gatunku MOBA. Gra będzie oparta na modelu biznesowym free-to-play i wstępnie można spodziewać się jej premiery w przyszłym roku.

Nowa grafika promująca grę typu MOBA od Blizzarda w serwisie Facebook. - Heroes of the Storm ostateczną nazwą nowej gry MOBA od studia Blizzard - wiadomość - 2013-10-18
Nowa grafika promująca grę typu MOBA od Blizzarda w serwisie Facebook.
W SKRÓCIE:
  • Blizzard zmienił nazwę nadchodzącej gry z gatunku MOBA z Blizzard All-Stars na Heroes of the Storm.
  • Wraz ze zmianą nazwy, stworzono nową stronę internetową, konta na portalach społecznościowych i wypuszczono trailer.
  • Więcej szczegółów o nadchodzącej grze może przynieść BlizzCon (8-9 listopada).

Pod nazwą Blizzard All-Stars przez wiele miesięcy ukrywał się projekt nadchodzącej gry amerykańskiej firmy z Irvine. Produkcja, w której pojawią się bohaterowie z kilku uniwersów stworzonych przez Blizzarda, ma być grą z popularnego gatunku MOBA. Projekt pierwotnie planowano jako mod do StarCrafta II i funkcjonował on pod nazwą Blizzard DOTA. Spór prawny z firmą Valve, mającą prawa do marki DOTA, spowodował, że tytuł zamieniono na Blizzard All-Stars. Wczoraj nastąpiła kolejna zmiana: „tak, znowu ją zmieniliśmy” – napisali lakonicznie twórcy. Wygląda jednak na to, że nazwa Heroes of the Storm jest ostateczną wersją.

Co może sugerować, że jest to ostateczna nazwa? Otóż amerykańska firma przeprowadziła szereg akcji – stworzona została nowa strona internetowa, założono konta fanowskie na serwisach społecznościowych Facebook i Twitter, wreszcie wypuszczono żartobliwy trailer.

Warto przypomnieć też, że pod koniec września firma Blizzard zarejestrowała markę Heroes of the Storm. Pisaliśmy o tym, choć wtedy nie było jeszcze jasne, który z projektów otrzyma tę nową nazwę.

Do tej pory Blizzard nie przedstawił bliższych szczegółów Heroes of the Storm. Trailer nie zawiera żadnych informacji o rozgrywce, a wiedza, którą już posiadamy jest zaledwie szczątkowa. Gra, zapowiedziana jeszcze w 2010 roku, będzie należała do gatunku MOBA i ma być zbliżona do innych reprezentantów tego gatunku. Produkcja skorzysta z mikropłatności i możliwe, że wyjdzie w 2014 roku. Aktualnie znajduje się w fazie beta, więc w najbliższym czasie mogą wypłynąć jakieś nowe informacje. Czy taką okazją będzie zbliżający się BlizzCon (odbędzie się w dniach 8-9 listopada) – niedługo się o tym przekonamy.

Przy okazji warto zastanowić się, czy nowa nazwa, a w zasadzie jej skrót, nie będzie dla fanów Blizzarda kłopotliwa. HotS wszak może się odnosić zarówno do najnowszego dodatku do gry StarCraft II zatytułowanego Heart of the Swarm, jak i do nowej produkcji MOBA. Widocznie analitycy z amerykańskiej firmy nie dostrzegli takiego zagrożenia.

MOBA (multiplayer online battle arena) to podgatunek gier strategicznych czasu rzeczywistego, który osiągnął wielką popularność dzięki takim tytułom jak League of Legends czy seria Dota. Co warte podkreślenia, korzenie gier tego typu sięgają właśnie do produkcji Blizzarda, bo „doty” rozpoczynały żywot jako mody do Warcrafta III. Można się spodziewać, że nowa gra Blizzarda nie będzie różniła się bardzo od istniejących już produkcji tego typu, a niewątpliwie jej główną zaletą będą tytułowi herosi, pochodzący z popularnych uniwersów wykreowanych przez amerykańską firmę: StarCrafta, Diablo oraz Warcrafta.