Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2013, 20:14

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Heroes of the Storm – Blizzard wniósł o rejestrację praw do nazwy

Firma Blizzard Entertainment złożyła wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Heroes of the Storm. Nie wiadomo, czy deweloperzy z Irvine mają w planach nowy projekt, czy też noszą się z zamiarem zmiany tytułu którejś z już zaanonsowanych gier.

Czy gra Blizzard All-Stars ukaże się jako Heroes of the Storm?

Kilka dni temu do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych (United States Patent and Trademark Office) wpłynął wniosek firmy Blizzard Entertainment o rejestrację nazwy Heroes of the Storm. Podobne pismo skierowane zostało za pośrednictwem kancelarii prawnej AJ Park do instytucji zajmującej się ochroną praw własności intelektualnej w Nowej Zelandii.

Czym jest Heroes of the Storm? Niestety, opis we wniosku rejestracyjnym niewiele wyjaśnia. Mowa jedynie o tym, że zastrzeżenie znaku towarowego dotyczy oprogramowania komputerowego, gier komputerowych wydawanych na nośnikach optycznych oraz dystrybuowanych poprzez sieć Internet, interaktywnych aplikacji multimedialnych itp.

Według Jeremy'ego Peela z serwisu PCGamesN, Blizzard najprawdopodobniej zamierza przechrzcić jeden ze swoich bieżących projektów. W rachubę wchodzą przede wszystkim karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft oraz gra typu MOBA Blizzard All-Stars. Niewykluczone jednak, że deweloperzy z Irvine mają w planach kolejny dodatek do World of Warcraft albo zupełnie nową, nieujawnioną jeszcze produkcję związaną na przykład z uniwersum serii StarCraft.

Szansą na uzyskanie wyjaśnień odnośnie Heroes of the Storm będzie zbliżający się BlizzCon. Tegoroczna edycja imprezy skierowanej do fanów gier firmy Blizzard Entertainment rozpocznie się 8 listopada.

  1. Testujemy wersję beta gry Hearthstone - karcianki w świecie Warcrafta
  2. Strona internetowa firmy Blizzard Entertainment