Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2013, 08:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield 4 - wystartowała beta gry

Firma Electronic Arts otworzyła przed wybranymi osobami dostęp do bety gry Battlefield 4. Natomiast już od 4 października w testach będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany.

Battlefield 4 - beta już dostępna. - Battlefield 4 - wystartowała beta gry - wiadomość - 2013-10-01
Battlefield 4 - beta już dostępna.

Wystartowała beta gry Battlefield 4, umożliwiająca rozgrywkę w trybach Podbój i Dominacja na mapie Oblężenie Szanghaju. Od najbliższego piątku testy otworzą swe drzwi dla wszystkich zainteresowanych, a na razie dostęp do nich otrzymali tylko wybrani gracze.

Do grona wybrańców zaliczają się osoby, które:

  • zamówiły w przedsprzedaży Cyfrową Edycję Specjalną Battlefield 4 na komputerach PC;
  • są użytkownikami usługi Battlefield 3 Premium;
  • kupiły Edycję Limitowaną lub Cyfrową Edycję Specjalną Medal of Honor Warfighter.

Należy pamiętać, że gracze Premium otrzymują dostęp do bety na tej platformie sprzętowej, na jakiej korzystają z tej usługi. To samo dotyczy pozostałych zaproszeń. Jednocześnie warto przypomnieć, że w zabawie, w przypadku wersji na komputery PC, mogą brać udział wyłącznie użytkownicy 64-bitowych systemów operacyjnych.

Celem bety jest sprawdzenie infrastruktury sieciowej gry oraz skonfigurowanie rozgrywki wieloosobowej. Wszystko po to, by w dniu premiery pełnej wersji zmagania przebiegały bez żadnych problemów technicznych. Dla nas jednak najważniejsza jest możliwość wcześniejszego przetestowania produkcji.

Battlefield 4 ukaże się na polskim rynku 31 października, w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC. W późniejszym czasie tytuł trafi także na urządzenia nowej generacji. Kupując grę na obecny sprzęt firm Sony i Microsoft, będzie można ją uaktualnić do edycji next-gen za 39 zł.

Battlefield 4 to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier, stworzonych przez studio DICE. Pierwsza część, Battlefield 1942, trafiła na rynek w 2002 roku. Od tego czasu ukazało się kilkanaście produkcji sygnowanych tą marką i obecnie jest to jedna z najważniejszych pozycji w portfolio firmy Electronic Arts.