Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2013, 11:20

autor: Sarge

Battlefield 4 - beta testy tylko dla 64-bitowych systemów operacyjnych

Na oficjalnym blogu serii Battlefield pojawiła się informacja, że beta testy gry Battlefield 4 będą dostępne tylko dla użytkowników 64-bitowych systemów operacyjnych. Oprócz tego do sieci wyciekła lista wszystkich dziesięciu map występujących w trybie multiplayer.

Studio EA DICE potwierdziło na oficjalnym blogu serii Battlefield, że do wzięcia udziału w beta testach gry Battlefield 4 trzeba posiadać 64-bitowy system operacyjny. Dodatkowo ujawniono, że za dwa dni będzie można pobrać zawczasu potrzebne pliki, by na początku października od razu rozpocząć zabawę.

Na oficjalnym blogu podsumowano wszystkie informacje na temat bety i dzięki temu możemy być pewni, że posiadacze 32-bitowych systemów operacyjnych nie przetestują Battlefielda 4 przed premierą. Co ciekawe, deweloper zaoferuje dla nich wsparcie w pełnej wersji. Beta będzie jednak dostępna wyłącznie dla użytkowników 64-bitowych systemów operacyjnych.

Beta testy gry Battlefield 4 rozpoczną się równocześnie na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360 - Battlefield 4 - beta testy tylko dla 64-bitowych systemów operacyjnych - wiadomość - 2013-09-27
Beta testy gry Battlefield 4 rozpoczną się równocześnie na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360

Chociaż testy rozpoczną się 1 października, to pobieranie potrzebnych plików będzie można rozpocząć 29 września o godzinie 19:00. To ukłon szczególnie w stronę posiadaczy wolniejszych łącz internetowych, którzy będą mieli dużo czasu na ściągnięcie cyfrowej zawartości. Dzięki temu każdy będzie mógł rozpocząć testowanie gry od momentu startu bety (o ile nie wystąpią problemy z serwerami).

Studio EA DICE zastrzega, że w trakcie trwania beta testów mogą wystąpić krótkie przerwy w działaniu gry. Jest to konieczne z przyczyn technicznych, ponieważ twórcy wciąż optymalizują kod sieciowy i aktualizują infrastrukturę serwerów. O zbliżających się przerwach gracze będą na bieżąco informowani za pośrednictwem Battleloga.

W międzyczasie jeden z użytkowników forum NeoGAF dotarł do oszczędnych w detale zdjęć prezentujących dziesięć map występujących w multiplayerze. W ten sposób poznaliśmy nieoficjalne nazwy poszczególnych etapów, choć trzeba mieć na uwadze, że do czasu premiery mogą się jeszcze zmienić. Lista map prezentuje się następująco: Siege of Shanghai, Paracel Storm, Operation Locker, Damage, Flooded, Abandoned, Golmud Railway, Resort, Tremors oraz Dish.

Zdjęcie prezentujące mapę Golmud Railway w grze Battlefield 4 - Battlefield 4 - beta testy tylko dla 64-bitowych systemów operacyjnych - wiadomość - 2013-09-27
Zdjęcie prezentujące mapę Golmud Railway w grze Battlefield 4

Przypomnijmy, że beta testy gry Battlefield 4 dla części osób zostaną otwarte 1 października. Wtedy w zabawie będą mogli wziąć udział posiadacze konta Premium w Battlefield 3, zamawiający Battlefielda 4 w wersji Digital Deluxe oraz nabywcy gier Medal of Honor Warfighter Digital Deluxe lub Medal of Honor Warfighter Limited Edition. Dla pozostałych osób start testów przewidziano na 4 października. Z kolei do ich zakończenia dojdzie 15 października. Wszystkie daty obowiązują w przypadku wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukaże się w Polsce 31 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W listopadzie zadebiutuje też na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych na tych konsolach.

  1. Zapowiedź – Graliśmy w Battlefield 4 – seria wypływa na szerokie morza
  2. Zapowiedź – Battlefield 4 – multiplayerowe pole walki nowej generacji