Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2013, 19:35

autor: Ender

Assassin's Creed IV: Black Flag – znamy datę premiery wersji PC, nowy zwiastun

Ubisoft podał oficjalną datę premiery pecetowej wersji gry Assassin's Creed IV: Black Flag. Tytuł zadebiutuje w sklepach pod koniec listopada, a więc kilka tygodni po tym jak pojawi się na konsoli PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Poza tym, producent zaprezentował też nowy trailer.

Chociaż Black Flag na PlayStation 4, Xboksie One i PC będzie posiadać modele i tekstury w wysokich rozdzielczościach, trudno nazwać grę w pełni next-genową produkcją - Assassin's Creed IV: Black Flag – znamy datę premiery wersji PC, nowy zwiastun - wiadomość - 2013-09-30
Chociaż Black Flag na PlayStation 4, Xboksie One i PC będzie posiadać modele i tekstury w wysokich rozdzielczościach, trudno nazwać grę w pełni next-genową produkcją

Firma Ubisoft potwierdziła ostatecznie, że pecetowa wersja Assassin's Creed IV: Black Flag pojawi się w sklepach pod koniec listopada, kilka tygodni po premierze na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U. Europejską datę debiutu gry wyznaczono na 22 listopada, który jest równocześnie dniem premiery Xboksa One w wybranych krajach Starego Kontynentu. Nie jest to zbieżność przypadkowa, ponieważ francuski wydawca chciał, by wersje tytułu na platformy nowej generacji ukazały się równocześnie z pecetowym wcieleniem produkcji.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami deweloperów, posiadacze komputerów osobistych cieszyć będą mogli się ostateczną edycją gry, zawierającą wszystkie graficzne ulepszenia przygotowane z myślą o PlayStation 4 i Xboksie One. Przygotowaniem portu zajmuje się ukraiński oddział Ubisoftu z siedzibą w Kijowie. Zapowiedź premiery kończy długą serię sprzecznych komunikatów w sprawie konwersji, które wysyłał Ubisoft, obiecując między innymi, że produkcja trafi do graczy jeszcze w październiku. Pewnym pocieszeniem pozostaje fakt, że przynajmniej w przeciwieństwie do poprzednich części serii, wersja na PC nie zostanie wydana jako ostatnia.

Przy okazji zapowiedzi, deweloperzy opublikowali także nowy zwiastun, na którym możemy zobaczyć w akcji śmietankę najgroźniejszych piratów i postaci historycznych, z którymi w trakcie przygód zetknie się główny bohater gry.

  1. Zapowiedź – Graliśmy w Assassin’s Creed IV! Black Flag chwyta wiatr w żagle
  2. Zapowiedź – Testowaliśmy tryb multiplayer w grze Assassin’s Creed IV: Black Flag
  3. Zapowiedź – Widzieliśmy Assassin’s Creed IV – eksploracja Karaibów na E3 2013
  4. Zapowiedź – Assassin’s Creed IV: Black Flag – asasyni w otwartym świecie Karaibów