Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 10:55

autor: Sarge

Diablo III: Reaper of Souls potwierdzony na PlayStation 4

Na europejskim blogu PlayStation potwierdzono, że Diablo III: Reaper of Souls ukaże się także na PlayStation 4. Konsolowa wersja dodatku do Diablo III będzie grywalna na tegorocznej edycji imprezy BlizzCon.

Firma Blizzard ogłosiła, że dodatek Diablo III: Reaper of Souls ukaże się także na PlayStation 4. Do tej pory pierwsze rozszerzenie do gry Diablo III było zapowiadane wyłącznie na PC, choć twórcy od początku nie wykluczali konsolowych wersji.

Zapowiedź edycji na PlayStation 4 przyszła za pośrednictwem europejskiego blogu PlayStation. Poinformowano tam również o tym, że dodatek Diablo III: Reaper of Souls na PlayStation 4 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na imprezie BlizzCon 2013 odbywającej się w dniach 8-9 listopada. Gracze przetestują fragment rozgrywki, sprawdzając przy okazji sterowanie na DualShocku 4, wykorzystujące również przedni panel dotykowy.

Dodatek Diablo III: Reaper of Souls ukaże się na PC i PlayStation 4 - Diablo III: Reaper of Souls potwierdzony na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-18
Dodatek Diablo III: Reaper of Souls ukaże się na PC i PlayStation 4

Dokładna data premiery Diablo III: Reaper of Souls wciąż pozostaje nieznana. Do tej pory mówiło się tylko o 2014 roku w odniesieniu do wersji pecetowej. Wpis na europejskim blogu PlayStation nie zawiera nawet ogólnej wzmianki na temat debiutu, więc w tej chwili nie możemy być pewni, czy dodatek ukaże się na PlayStation 4 równocześnie z edycją na PC. Zwłaszcza, że dopiero w 2014 roku swoją premierę ma mieć podstawowa wersja Diablo III na PlayStation 4, która do tej pory pojawiła się już na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Jak dotąd firma Blizzard nie potwierdziła Diablo III: Reaper of Souls na żadną inną platformę sprzętową. W związku z tym nie wiadomo, czy dodatek ukaże się kiedykolwiek na Xboksie One, PlayStation 3 lub Xboksie 360. Najbardziej prawdopodobna wydaje się być wersja na konsolę nowej generacji Microsoftu. Nie jest bowiem wykluczone, że jeśli rozszerzenie zostało na razie zapowiedziane tylko na PlayStation 4, to Blizzard być może zrezygnuje z rynku PlayStation 3 i Xboksa 360.

Diablo III: Reaper of Souls to pierwszy dodatek do trzeciej części jednej z najpopularniejszych serii hack-and-slash w historii. Rozszerzenie bezpośrednio kontynuuje fabułę znaną z podstawowej gry, skupiając się wokół historii Anioła Śmierci, Maltaela. W stosunku do Diablo III twórcy wprowadzą sporo nowości – m.in. szóstą klasę postaci (Krzyżowiec), więcej mrocznych lokacji i wiele zmian w systemie rozgrywki. Podniosą także maksymalny poziom doświadczenia.