Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 12:44

Zapowiedziano Space Noir - kosmiczną strzelankę autorów Deus Ex: The Fall

Znane z mobilnych przebojów Deus Ex: The Fall oraz Air Mail studio N-Fusion Interactive zapowiedziało kosmiczną strzelankę Space Noir, która ukaże się latem na pecetach.

Firma Unity Games i studio N-Fusion Interactive zapowiedziały Space Noir, czyli kosmiczną strzelankę, która zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne. Premiera zaplanowana została na lato tego roku. Produkcja ma połączyć elementy dwóch wcześniejszych produkcji tego zespołu deweloperskiego, czyli Deus Ex: The Fall oraz Air Mail. W praktyce wydaje się to oznaczać mocno zręcznościowy model lotu i rozbudowany wątek fabularny. Warto dodać, że gra jest kolejnym przejawem zwiększonej wydawniczej aktywności firmy Unity. Do niedawna zajmowała się ona wyłącznie sprzedażą popularnego silnika graficznego, ale ostatnimi czasu zaczęła również finansować produkcję opartych na nim tytułów, takich jak Archangel czy FRS Ski Cross.

Akcja Space Noir osadzona zostanie w bliżej nieokreślonej przyszłości, a my wcielimy się w gwiezdnego łowcę głów imieniem Hal Markham. Młodość spędził on w najlepszych szkołach, a doskonałe oceny końcowe zapewniły mu posadę w Intergalatycznym Konsorcjum Planetarnym. Szybko jednak odkrywa, że korporacja zajmuje się głównie ciemiężeniem kolonistów, a nie ich obroną. Obdarty ze złudzeń zrywa kontrakt i wraca do domu. Na miejscu czekają na niego jedynie ciała zabitych rodziców i wieści, że jego narzeczona wyszła za bezwzględnego lokalnego polityka. Nie mając już nic do stracenia Hal Markham zaczyna karierę łowcy głów, ścigającego najniebezpieczniejszych przestępców w galaktyce.

Kampania rozegra się na przestrzeni trzydziestu pięciu misji, podczas których będziemy walczyli zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i nad powierzchnią planet. W trakcie zabawy zasiądziemy w kokpicie tylko jednego statku, ale za to otrzymamy możliwość jego modyfikowania poprzez zmianę uzbrojenia i systemów obronnych oraz odblokowywanie nowych manewrów. Ponadto nasza jednostka wyposażona zostanie w sztuczną inteligencję imieniem Al-Rhonda, która pomoże nam podczas misji i odegra również istotną rolę w fabule.

  1. Space Noir – oficjalna strona gry

Zapowiedziano Space Noir - kosmiczną strzelankę autorów Deus Ex: The Fall - ilustracja #2

Warto wspomnieć na koniec, że już za tydzień zagramy w pecetową wersję Deus Ex: The Fall, czyli grę mobilną, którą studio N-Fusion Interactive opracowało we współpracy z zespołem Eidos Montreal.

Edycja komputerowa zaoferuje lepszą grafikę i mocno przerobione mechanizmy rozgrywki, które zmieniono tak, aby przypominały rozwiązania z Deus Ex: Human Revolution.