Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPPC
Okładka Half Minute Hero: The Second Coming (PSP)

Half Minute Hero: The Second Coming

Oryginalna i niezwykle szybka dwuwymiarowa gra RPG, w której czas rozgrywki ograniczona jest odnawialnym limitem 30 sekund. Podczas zabawy zdobywamy doświadczenie, eksplorujemy świat gry, a także modyfikujemy ekwipunek.

RPG | 2D | kooperacja | jRPG

Okładka Half Minute Hero: The Second Coming (PSP)

data premiery gry:

4sie2011

PSP

2kwi2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Half Minute Hero: The Second Coming to oryginalna gra RPG, w której w trakcie rozgrywki (przypominającej klasyczne dwuwymiarowe jRPG-i) jesteśmy ograniczeni odnawialnym 30-sekundowym limitem czasu zabawy. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją gry Half Minute Hero, która ukazała się konsolach PSP i Xbox 360, a także komputerach PC. Za stworzenie produkcji, która pierwotnie zadebiutowała na PSP w 2011 roku, odpowiada japońska firma Marvelous AQL, od lat specjalizująca się w niszowych tytułach jRPG. Twórcy kontynuacji Half Minute Hero rozwinęli grę o kilka nowych elementów oraz ulepszyli tryb multiplayer i wprowadzili rozwinięty edytor map.

Podobnie jak w pierwszej części serii, fabuła gry jest jedynie pretekstem do rozpoczęcia zabawy. Zadaniem bohatera, którym kierujemy, jest pokonanie Pana Ciemności. Na wykonanie tej misji mamy jedynie 30 sekund. Wszystkie czynności charakterystyczne dla RPG-ów, takie jak walka z potworami i bossami, eksploracja mapy, zdobywanie skarbów itd. wykonujemy w przyśpieszonym tempie. Nieubłagany licznik upływu czasu zatrzymuje się jedynie w wybranych miejscach, takich jak sklepy czy miasta, w których możemy odzyskać stracone sekundy. Na nasze wyniki w pojedynkach wpływ ma zdobyte doświadczenie oraz ekwipunek. W trakcie kilkusekundowych potyczek używamy błyskawicznie jednego z ataków, którymi dysponuje postać.

Gracze mogą wybierać spośród kilku trybów rozgrywki. Poza kampanią podzieloną na pięć części, odpowiadających historycznym erom świata gry, możemy również wziąć udział w zabawie wieloosobowej przeznaczonej dla maksymalnie czterech graczy. W trybie Time Attack będziemy starali się ukończyć grę w jak najszybszym czasie, a w Infinite Battle Mode weźmiemy udział w serii niekończących się walk, które sprawdzą naszą wytrzymałość. Half Minute Hero: The Second Coming pozwala na porównywanie wyników z innymi graczami za pomocą sieciowych tablic osiągnięć. Twórcy wprowadzili również edytor map, którymi możemy dzielić się z innymi dzięki serwisowi Steam Workshop.

Oprawa graficzna nie uległa znaczącym zmianom w porównaniu do pierwszej części serii. Nadal mamy do czynienia z dwuwymiarową grafiką, która czerpie inspiracje z klasycznych 8 i 16-bitowych RPG-ów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Half Minute Hero: The Second Coming

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Half Minute Hero: The Second Coming

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
PSP