Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2008, 15:21

autor: vampire

Tomb Raider: Underworld ukaże się w USA 18 listopada

Według informacji podanych przez firmę Eidos Interactive, najnowsza część przygód Lary Croft zatytułowana Tomb Raider: Underworld, powinna ukazać się w Stanach Zjednoczonych już 18 listopada, jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xbox 360, Playstation 3, PlayStation 2, Wii i DS. Przy tym konsole Nintendo otrzymają specjalne dodatki niedostępne dla pozostałych systemów.

Według informacji podanych przez firmę Eidos Interactive, najnowsza część przygód Lary Croft, zatytułowana Tomb Raider: Underworld, powinna ukazać się w Stanach Zjednoczonych już 18 listopada, jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xbox 360, Playstation 3, PlayStation 2, Wii i DS. Przy tym konsole Nintendo otrzymają specjalne dodatki niedostępne dla pozostałych systemów. W przypadku Wii będzie to zestaw narzędzi jakimi na co dzień posługują się archeolodzy (pistolet na sprężone powietrze, acetylen, dłuto, szczypce i pochodnia) - dzięki nim odnajdziemy ukryte miejsca i sekrety. Wersja na handhelda otrzyma wsparcie dla urządzenia Rumble Pak, a wszystkie akcje takie jak: rozwiązywanie zagadek, otwieranie skrzynek, wybór przedmiotów z ekwipunku, wykonywać będziemy za pomocą dotykowego ekranu konsoli.

Tym razem Lara wyrusza na poszukiwania młota nordyckiego boga - Thora, który według legend posiada moc mogącą zniszczyć nawet innych bogów. W tym celu odwiedzi różne zakątki świata - od meksykańskich dżungli aż po okryte śniegiem wyspy Morza Arktycznego, a na jej drodze staną zarówno zwyczajni przeciwnicy jak i mityczne stwory. Oczywiście nie zabraknie też licznych zagadek do rozwiązania. Robert Lindsey, wiceprezes działu do spraw marketingu i sprzedaży w Eidosie, powiedział że nigdy wcześniej seria nie prezentowała się tak dobrze i nie była aż tak realistyczna jak w przypadku Tomb Raider: Underworld. Nasza pani archeolog zwiedzi świetnie wykonane lokacje i wykorzysta umiejętności osiągalne dla normalnych ludzi w prawdziwym świecie. Zresztą o wyglądzie gry możecie przekonać się oglądając te filmiki.

Europejska data debiutu Tomb Raider: Underworld nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, aczkolwiek zachodnie sklepy internetowe są zgodne, że nastąpi to 21 listopada. Na terenie naszego kraju grę ujrzymy za sprawą firmy Cenega Poland, niestety nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie to nastąpi.