Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2007, 09:50

autor: Łosiu

The Sims Stories - czyli The Sims w nieco sfabularyzowanej formie

Pierwszy dzień newsowania w nowym, 2007 roku przynosi nam znakomite nowiny dla wszystkich miłośników serii The Sims. A tych, jak wiemy nie brakuje. Koncern EA oficjalnie donosi, iż rozbudowuje tę markę o całkiem nową linię produktów o wspólnym tytule The Sims Stories.

Pierwszy dzień newsowania w nowym, 2007 roku przynosi nam znakomite nowiny dla wszystkich miłośników serii The Sims. A tych, jak wiemy nie brakuje. Koncern EA oficjalnie donosi, iż rozbudowuje tę markę o całkiem nową linię produktów o wspólnym tytule The Sims Stories.

W katalogach kilku sklepów internetowych pokroju EBGames, pojawiły się już pełne opisy pierwszego tytułu z serii Stories tj. The Sims Life Stories, a także zapowiedzi kolejnych dwóch: The Sims Pet Stories oraz The Sims Castaway Stories. Pierwszy z nich, o którym, nota bene, już pod koniec roku 2006 pisały strony fanowskie, pojawi się w sklepach na zachodzie już na przełomie stycznia i lutego. Terminy premier kolejnych nie są jeszcze znane.

Teraz czas odpowiedzieć na pytanie – czym tak na prawdę będą nowe produkty z serii Sims? Według ujawnionych informacji prasowych, będą to gry skierowane przede wszystkich do użytkowników komputerów przenośnych, choć oczywiście nie tylko. Zasadniczą różnicą względem dotychczasowych edycji cyklu opracowywanego przez firmę Maxis mają być specjalne opcje związane z notebookami (jak np. auto-pauza po zamknięciu ekranu), możliwość jednoczesnej rozgrywki i używania poczty elektronicznej oraz komunikatorów internetowych (czyli wizja w stylu - bądź stale w kontakcie, nawet podczas gry), a także specjalny, fabularny tryb zabawy. W przypadku The Sims Life Stories pozwoli on nam na pokierowanie życiem dwóch osób. W zależności od wyboru, będzie to powracająca do domu i rozpoczynająca życie na nowo Riley bądź też nie mający szczęścia w miłości spec od nowych technologii Vince. Będziemy tu musieli sprostać niespodziewanym i dramatycznym wydarzeniom w ich życiu, pomóc im przezwyciężyć ich słabości i inne tym podobne problemy życiowe. The Sims Life Stories zaoferuje również klasyczną odmianę zabawy, czyli stwórz swojego sima i przeprowadź go przez całe życie od początku do końca. Zaprojektuj jego dom, znajdź pracę, załóż rodzinę, spełnij marzenia itd.

The Sims Stories - czyli The Sims w nieco sfabularyzowanej formie - ilustracja #1

Co tyczy pozostałych dwóch tytułów, to o The Sims Pet Stories wiemy tyle, że postawi przed nami zadania związane z opieką nad zwierzętami, a w przypadku The Sims Castaway Stories zmuszeni zostaniemy do opieki nad simem, który znalazł się na nikomu nieznanej i niezbadanej tropikalnej wyspie. W obu przypadkach pojawią się dwa tryby zabawy: klasyczny i nowy, fabularny.