Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2009, 14:00

autor: Jiker

The Sims 3 najszybciej sprzedającą się grą w Polsce

Nasilona promocja The Sims 3, najnowszej odsłony bestsellerowej serii gier autorstwa studia Maxis, przyniosła wymierne rezultaty. Z informacji dostarczonych przez wydawcę, firmę Electronic Arts wynika, że grę w pierwszy weekend obecności na polskim rynku nabyło aż 55 tysięcy posiadaczy pecetów oraz Maców.

Nasilona promocja The Sims 3, najnowszej odsłony bestsellerowej serii gier autorstwa studia Maxis, przyniosła wymierne rezultaty. Z informacji dostarczonych przez wydawcę, firmę Electronic Arts wynika, że grę w pierwszy weekend obecności na polskim rynku nabyło aż 55 tysięcy posiadaczy pecetów oraz Maców. Gra stała się tym samym najprędzej sprzedającą się produkcją w naszym kraju. Nie przeszkodziła jej w tym nawet wysoka cena – 169 złotych.

The Sims 3 najszybciej sprzedającą się grą w Polsce - ilustracja #1

Na pogrzeb jeszcze zdecydowanie za wcześnie!

Trzecia część symulacji życia pobiła tym samym dotychczasowy rekordowy rezultat, należący do polskiego Wiedźmina. Przypominamy, że dzieło ekipy CD Projekt RED w trakcie premierowego weekendu znalazło „ledwie” 35 tysięcy szczęśliwych nabywców. Z wynikiem osiągniętym już ponad półtora roku temu przez wszystkie kolejne miesiące rywalizacji nie podjęła żadna produkcja. Oczywiście do czasu wydania The Sims 3.

W osiągnięciu tak wysokiego wyniku pomogła grze oczywiście szeroko zakrojona kampania reklamowa. Produkcja była promowana na specjalnych standach we wszystkich polskich supermarketach, w Internecie rzecz jasna, a także w telewizji. W tym ostatnim przypadku EA Polska zdecydowało się wykupienie najlepszego czasu antenowego – wystarczy wspomnieć, że promocja The Sims 3 odbywała się podczas seansu Władcy Pierścieni, mającego miejsce w piątkowy wieczór. Oczekuje się, że kolejny skok na Simy nastąpi po zakończeniu roku szkolnego. Rodzice już wiedzą jaką nagrodę za oceny wybrać swoim pociechom. Warto również odnotować fakt, że niektórzy sprzedawcy oferowali dzieło po cenie promocyjnej – 99 złotych.

Prawda jest jednak taka, że The Sims 3 to zwyczajnie bardzo dobra gra. Światowi krytycy wystawiają jej noty na średnim poziomie 86%. Produkcja Maxis zdobyła również uznanie na naszym serwisie. Psycho Mantis wystawił jej ocenę w wysokości 90%. Warto przy okazji zauważyć, że gra cieszy się niezwykłą popularnością wśród miłośników iPhone’a i iPod Touch. Znalazła się ostatnio na pierwszym miejscu wśród hitów elektronicznego sklepu Apple.

W informacji dostarczonych przez EA Polska możemy się również dowiedzieć, że The Sims 3 było wyjątkowo popularne także wśród posiadaczy telefonów komórkowych. Mianowicie, zdecydowali się oni na zakup aż 10 tysięcy egzemplarzy najbardziej mobilnej edycji Simsów. W sumie więc w trakcie premierowego weekendu najnowsze przygodów Simów zakupiło 65 tysięcy ludzi w całej Polsce.