Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2009, 08:59

autor: Jiker

Rekordowa sprzedaż The Sims 3

Trzecia odsłona cyklu The Sims znajduje się w sprzedaży już od ponad tygodnia. Zgodnie z oczekiwaniami, podpartymi wieloma testami, dzieło Electronic Arts okazało się być wyjątkowo dobrą produkcją. Przypadło do gustu nie tylko krytykom, ale również graczom, którzy w pierwszym tygodniu obecności gry na rynku nabyli aż 1,4 miliona egzemplarzy The Sims 3.

Trzecia odsłona cyklu The Sims znajduje się w sprzedaży już od ponad tygodnia (2 czerwca wydano ją w Stanach Zjednoczonych, a kolejne dni przyniosły debiuty w pozostałych regionach świata). Zgodnie z oczekiwaniami, podpartymi wieloma testami, dzieło Electronic Arts okazało się być wyjątkowo dobrą produkcją. Przypadło do gustu nie tylko krytykom, ale również graczom, którzy w pierwszym tygodniu obecności gry na rynku nabyli aż 1,4 miliona egzemplarzy The Sims 3.

Rekordowa sprzedaż The Sims 3 - ilustracja #1

Simy mają wiele powodów do radości.

Z informacji udostępnionych przez koncern EA wynika, że był to najlepszy start gry na PC w całej historii firmy. Pobite zostały wszystkie dotychczasowe rekordy – włącznie z tymi, które ustaliły poprzednie części The Sims. Debiut stał na poziomie najlepszych ekskluzywnych produkcji na konsole obecnej generacji, co w bardzo sugestywny sposób wpływa na naszą wyobraźnię. Warto przy okazji zauważyć, że całkiem sporą cegiełkę dołożyli do tego gracze z Polski, którzy w ciągu zaledwie pierwszych trzech dni obecności gry na naszym rynku zakupili aż 55 tysięcy egzemplarzy dzieła. Gra oficjalnie uznana została za najszybciej sprzedającą się grą w Polsce, bijąc wcześniejszy rekord należący do rodzimego Wiedźmina.

W wyjątkowym sukcesie The Sims 3 nie przeszkodził nawet fakt, że produkcja nie została w jakiś specjalny sposób zabezpieczona przed piratami. Twórcy zawarli w grze jedynie system sprawdzający, czy w napędzie umieszczona została oryginalna płyta. Co prawda automatycznie wpłynęło to na fakt, że nielegalna wersja gry wypłynęła na oceany Internetu jeszcze przed światową premierą, lecz rezultaty oficjalnej sprzedaży pokazują, że spora grupa graczy zdecydowała się jednak na dotarcie do dzieła EA w jak najbardziej legalny sposób.

Gra cieszy się niezwykłym powodzeniem. Jesteśmy pewni, że duża w tym zasługa światowych krytyków, którzy wystawiają The Sims 3 niezwykle wysokie noty na średnim poziomie 87%. Wysoka sprzedaż nie miałaby jednak miejsca, gdyby nie zakrojona na szeroką skalę promocja tytułu. Wystarczy wspomnieć, że w naszym kraju kampania obejmuje nie tylko sprzedaż gry za pośrednictwem specjalnych standów rozmieszczanych w supermarketach i ciekawych promocji cenowych, ale również reklamę telewizyjną emitowaną w najpopularniejszych polskich stacjach.

Na koniec warto dodać, że The Sims 3 cieszy się sporą popularnością także wśród posiadaczy iPhone’ów oraz iPodów Touch. Grę chętnie kupują także osoby grające na telefonach komórkowych. W samej tylko Polsce w ten sposób w dzieło EA zaopatrzyło się ponad 10 tysięcy osób.