Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2006, 11:15

autor: Krooliq

The Elder Scrolls IV: Oblivion – wymagania sprzętowe

Firma Bethesda uaktualniła właśnie oficjalną stronę gry The Elder Scrolls IV: Oblivion i opublikowało specyfikację komputera, który powinien poradzić sobie z czwartą odsłoną tej popularnej serii cRPG.

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy Was, że firma Bethesda, kierując się troską o wydajność maszyn graczy, które mogłyby nie "udźwignąć" wszystkich efektów wizualnych wprowadzonych do The Elder Scrolls IV: Oblivion, postanowiła zubożyć nieco grafikę gry i usunąć niektóre efekty cieniowania oraz oświetlenia. Dziś natomiast mamy kolejną wiadomość dotyczącą omawianej produkcji. Bethesda uaktualniła właśnie oficjalną stronę gry i opublikowała specyfikację komputera, który powinien poradzić sobie z czwartą odsłoną tej popularnej serii cRPG. Pomimo wspomnianego „obcięcia” grafiki, będziemy potrzebowali naprawdę dobrych PeCetów, żeby cieszyć się w pełni The Elder Scrolls IV: Oblivion, ponieważ zalecane wymagania sprzętowe programu prezentują się następująco:

  • procesor Pentium 4 z zegarem 3 GHz
  • 1 GB pamięci operacyjnej RAM
  • karta graficzna ATI X800/GeForce 6800

Natomiast minimum, na jakim „pójdzie” gra, to: procesor Pentium 4 z zegarem 2 GHz i 512 MB pamięci operacyjnej RAM, karta grafiki 128 MB.

The Elder Scrolls IV: Oblivion – wymagania sprzętowe - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że akcja tej części osadzona została w świecie fantasy, w prowincji Cyrodiil Imperium Tamriel. Ostatni władca tegoż państwa, z pomocą anonimowego zabójcy, przedwcześnie odszedł z tego świata. Tron Tamriel pozostał pusty. Jak wiadomo, sytuacja taka jest wielce niekorzystna dla każdego kraju, gdyż sprzyja szerzeniu się anarchii, a w tym określonym przypadku, wiąże się z jeszcze gorszymi implikacjami. Mianowicie, gdy Imperium Tamriel nie posiada władcy, wrota do Oblivionu (odpowiednika znanego nam piekła) stoją otworem, umożliwiając wydostawanie się na wolność przeróżnych plugawych bestii. Nie trudno się domyśleć, że światu grozi wielki kataklizm oraz, że nie kto inny, jak gracz musi mu zapobiec. Jego zadaniem jest odnalezienie prawowitego następcy tronu i doprowadzenie to tego, by objął rządy nad Tamriel.

Dodajmy, że zarówno światowa, jak i polska premiera The Elder Scrolls IV: Oblivion zaplanowane są na marzec bieżącego roku. Program ukaże się w wersji PC oraz na konsolę Xbox 360, a więcej informacji na jego temat znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.