Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 marca 2007, 10:49

autor: Metatron

Sześć milionów użytkowników Xbox LIVE

Microsoft ma powody do zadowolenia, może bowiem pochwalić się zdobyciem sześciu milionów użytkowników Xbox LIVE. Przypominamy, że plany giganta z Redmond przewidywały osiągnięcie tej liczby dopiero w czerwcu. To kilkumiesięczne wyprzedzenie dobrze świadczy o rozwoju usługi.

Microsoft ma powody do zadowolenia, może bowiem pochwalić się zdobyciem sześciu milionów użytkowników Xbox LIVE. Przypominamy, że plany giganta z Redmond przewidywały osiągnięcie tej liczby dopiero w czerwcu. To kilkumiesięczne wyprzedzenie dobrze świadczy o rozwoju usługi.

W oficjalnym oświadczeniu, w którym Microsoft chwali się tym wynikiem, znajdziemy również szereg innych, nie mniej ciekawych informacji. Można się dowiedzieć choćby tego, że od premiery X360 na półki sklepowe trafiło już ponad dziesięć milionów egzemplarzy konsoli. Liczba gier na nią przekroczyła 160, a sam Xbox 360 znalazł się w dystrybucji w trzydziestu siedmiu krajach.

Spośród amerykańskich posiadaczy rzeczonej konsoli na jedną osobę przypada średnio 4,6 zakupionych gier. Jeżeli chodzi o dodatkowe akcesoria, nie cieszą się one aż tak dużą popularnością – jeden użytkownik zaopatrzył się średnio w 2,9 egzemplarzy tychże.

Od momentu, kiedy usługa Xbox LIVE wystartowała w listopadzie 2002 roku, gracze spędzili na grze online ponad 2,3 miliarda godzin, co przekłada się na 95 milionów dni grania lub, jak kto woli, 260 tysięcy lat. Najwięcej czasu przeznaczono na rozgrywkę online w grze Halo 2. Posiadacze zarówno starych Xboksów, jak i X360 poświęcili na nią 710 milionów godzin, rozgrywając ponad pół miliarda meczy.

Ciekawie przedstawiają się też rezultaty dotyczące samej społeczności Xbox LIVE. Użytkownicy serwisu przesyłają do siebie codziennie średnio dwa miliony wiadomości tekstowych i głosowych. Posiadacz konta Xbox Live na liście swoich znajomych ma średnio 22 osoby. Do tej pory gracze zdołali zdobyć niemal 300 milionów achievementów, co przekłada się na 7,5 miliarda punktów Gamerscore.

Oto lista najpopularniejszych tytułów uwzględniająca pozycje zarówno na starego Xboksa, jak i na X360:

1.

Halo 2

2.

Gears of War

3.

Hexic HD

4.

Call of Duty 2

5.

Ghost Recon 3

6.

Call Of Duty 3

7.

Oblivion

8.

PGR3

9.

Tom Clancy's Rainbow Six® Vegas

10.

Perfect Dark Zero

Usługa Xbox LIVE Marketplace cieszy się niezwykłą popularnością wśród właścicieli konsoli Microsoftu. Korzysta z niej ponad 70% posiadaczy kont Xbox LIVE. Do tej pory odnotowano 135 milionów pobrań.

Nie mniej popularna jest usługa XBL Arcade. 70% użytkowników X360 ściąga i gra w tytuły będące w jej ofercie. Do tej pory odnotowano ponad 25 milionów pobrań.

Oto, jak przedstawia się lista najbardziej popularnych produkcji na Xbox LIVE Arcade:

1.

Street Fighter II' Hyper Fighting

2.

UNO

3.

Bankshot Billiards 2

4.

Geometry Wars: Retro Evolved

5.

Texas Hold 'em

6.

PAC-MAN

7.

DOOM

8.

Contra

9.

Ultimate Mortal Kombat 3