Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2007, 12:12

autor: eLKaeR

Szczegółowe informacje o Rock Band - nowym muzycznym dziele ojców Guitar Hero

Tak jak pisaliśmy wczoraj w przypadku gry Fallout 3, najnowszy numer magazynu Game Informer trafi do sklepów dopiero jutro. Jednak dzięki prenumeratorom, którzy otrzymali swoje egzemplarze z wyprzedzeniem, poznaliśmy nie tylko treść obszernej zapowiedzi wspomnianego cRPG-a, ale także dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat Rock Band – nowego dzieła ojców Guitar Hero.

Tak jak pisaliśmy wczoraj w przypadku gry Fallout 3, najnowszy numer magazynu Game Informer trafi do sklepów dopiero jutro. Jednak dzięki prenumeratorom, którzy otrzymali swoje egzemplarze z wyprzedzeniem, poznaliśmy nie tylko treść obszernej zapowiedzi wspomnianego cRPG-a, ale także dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat Rock Band – nowego dzieła ojców Guitar Hero.

Szczegółowe informacje o Rock Band - nowym muzycznym dziele ojców Guitar Hero - ilustracja #1

Blisko stu pracowników firmy Harmonix Music Systems szykuje tę grę muzyczną z myślą o PlayStation 3 i Xboxie 360. Jak sama nazwa wskazuje, niniejsza pozycja pozwoli nam zostać gwiazdami zespołu rockowego, składającego się z gitarzysty prowadzącego i basowego oraz perkusisty i wokalisty. Developerzy mają na uwadze głównie tryb multiplayer dla maksymalnie czterech chętnych (przy jednej konsoli lub poprzez globalną Sieć), aczkolwiek w ramach opcji single player również będzie można robić wirtualną karierę sceniczną. Warto zaznaczyć, że bawiąc się wieloosobowo poszczególni uczestnicy wybiorą sobie indywidualne stopnie trudności.

Każdemu muzykowi z kapeli zostanie przyporządkowany konkretny kontroler, przypominający prawdziwy instrument. Nieco wbrew rzeczywistości, obaj gitarzyści zrobią użytek z tego samego "wiosła", powstałego w oparciu o legendarny model Fender Stratocaster – to właśnie na nim Eric Clapton po raz pierwszy zagrał swój wiekopomny utwór pt. Layla. Replika ta będzie o 1/4 mniejsza od swojego pierwowzoru i posiadać ma łącznie dziesięć przycisków, zintegrowanych kolorystycznie z gryfem. Barwne oznaczenia poszczególnych guzików dostrzeżemy patrząc na krawędź tego ostatniego. Ogólna zasada obsługi kontrolera ma być identyczna jak w przypadku Guitar Hero, więc standardowo w użyciu będą przyciski w sąsiedztwie główki, a dodatkowa piątka po przeciwległej stronie gryfu przyda się do solówek. Do tego dojdzie jeszcze m.in. pięciozakresowy przełącznik efektów gitarowych, które zakupimy w wirtualnym sklepie. Z kolei perkusiści zagrają na czterech "garach" przy pomocy drewnianych pałeczek. Bębny zostaną wyposażone w pedał i umieszczone na statywie o regulowanej wysokości. Natomiast wokalista otrzyma do dyspozycji wysokiej jakości mikrofon, podłączany do konsoli poprzez USB.

Interfejs użytkownika będzie stworzony na podobnej zasadzie, jak w przypadku cyklu GH. Po lewej i prawej stronie ekranu pojawiać się mają sekwencje do zagrania dla pary gitarzystów, w środku pobiegnie ścieżka perkusisty, a na górze wyświetli się linia melodyczna i tekst dla wokalisty. W tle ujrzymy natomiast nasz zespół z jego charakterystycznymi cechami. Będzie można bowiem nie tylko nadać kapeli nazwę, ale też zaprojektować dla niej znak graficzny i ustalić wygląd każdego muzyka. Tworząc postaci ustalimy ich płeć, aparycję, a nawet temperament sceniczny. Do tego dojdą jeszcze licencjonowane instrumenty i rozmaite dodatki (ubrania, biżuteria, tatuaże etc.) w czterech stylach – klasycznym, gotyckim, punkowym i metalowym.

Zaimplementowany repertuar muzyczny obejmować ma właściwie całą dotychczasową historię rocka, czyli od przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych do początku XXI wieku. Na liście utworów znajdziemy np. Say It Ain't So (Weezer), Paranoid (Black Sabbath), In Bloom (Nirvana) i Won't Get Fooled Again (The Who). Ludzie z Harmonix Music Systems chcą położyć spory nacisk na płatne dodatki, więc spodziewajmy się w Internecie licznych bonusowych kawałków – zarówno pojedynczych, jak i skupionych w pełnoprawne albumy. Na razie musimy jednak poczekać do przyszłego roku, ponieważ dopiero wtedy korporacja Electronic Arts rozpocznie dystrybucję Rock Band.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rock Band

Rock Band