Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2008, 15:33

autor: vampire

Spyborgs - nowy exclusive dla Wii

Firma Capcom zapowiedziała wydanie nowego exclusive'a dla Wii - trzecioosobowej gry akcji, Spyborgs, autorstwa niezależnego studia Bionic Games. Chociaż jest to dopiero pierwszy tytuł tego zespołu, nie oznacza to wcale, że także pierwszy dla osób w nim zatrudnionych. Tak naprawdę są oni prawdziwymi weteranami w branży wirtualnej rozrywki.

Firma Capcom zapowiedziała wydanie nowego exclusive'a dla Wii - trzecioosobowej gry akcji, Spyborgs, autorstwa niezależnego studia Bionic Games. Chociaż jest to dopiero pierwszy tytuł tego zespołu, nie oznacza to wcale, że także pierwszy dla osób w nim zatrudnionych. Tak naprawdę są oni prawdziwymi weteranami w branży wirtualnej rozrywki. Do projektów, przy których pracowali można zaliczyć chociażby Resistance: Fall of Man, World of Warcraft, czy Ratchet and Clank.

Gra tworzona jest z myślą o rozgrywce nastawionej na współpracę pomiędzy dwoma graczami. Każdy z nich wcieli się w jednego z pięciu dostępnych bionicznych superszpiegów, a będą nimi Kinetic, Stinger, Voxel, Clandestin i Bouncer. Oczywiście bohaterowie posiadają typowe dla siebie umiejętności i style walki, a co za tym idzie mają także inne zalety i wady. Na szczęście te ostatnie będziemy mogli w znacznym stopniu zminimalizować dzięki wzajemnej pomocy. W zasadzie będzie ona konieczna, gdyż każda z planszy będzie zawierać elementy, w których konieczne okaże się wykorzystanie potencjału dwóch bohaterów. Również walka stanie się prostsza, jeżeli poprowadzimy ją wspólnie.

Cała kampania podzielona zostanie na epizody, w czasie których natrafimy na różnego rodzaju mini gry. Nie zabraknie także walk z bossami i takich fragmentów, w których weźmie udział cała piątka szpiegów. Co jednak, jeżeli w pobliżu nie będziemy mieli żadnego znajomego, z którym moglibyśmy dzielić nasze przygody? Twórcy pomyśleli także i o tym - w takim wypadku rolę drugiego gracza przejmie, podobno zaawansowane, AI.

Spyborgs przepełniona będzie przywodzącym na myśl filmy Pixara humorem. Widać to będzie zarówno w licznych żartach słownych jak i samej oprawie - przykładowi wrogowie to latający z wyrzutnią rakiet krokodyl lub wybrudzony, pluszowy miś. Zapewne styl, w jakim została wykonana, najlepiej zobrazuje zamieszczony na tej stronie trailer oraz screenshoty poniżej:

Spyborgs - nowy exclusive dla Wii - ilustracja #1
Spyborgs - nowy exclusive dla Wii - ilustracja #2
Spyborgs - nowy exclusive dla Wii - ilustracja #3

Niestety gra jest dopiero w bardzo wczesnej fazie produkcji, dlatego też nie powinniśmy spodziewać się jej wcześniej niż w przyszłym roku.