Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2006, 15:46

autor: BK

Reggie Fils-Aime mówi o przyszłości Nintendo

Prezes amerykańskiego oddziału firmy Nintendo, Reggie Fils-Aime w rozmowie z dziennikarzami magazynu USA Today wypowiedział się na temat kilku kwestii związanych z przyszłością „wielkiego N”. Jak się można domyślić, jednym z ważniejszych tematów wywiadu była zbliżająca się premiera konsoli Wii.

Prezes amerykańskiego oddziału firmy Nintendo, Reggie Fils-Aime (o jego awansie informowaliśmy Was pod koniec maja tego roku) w rozmowie z dziennikarzami magazynu USA Today wypowiedział się na temat kilku kwestii związanych z przyszłością „wielkiego N”. Jak się można domyślić, jednym z ważniejszych tematów wywiadu była zbliżająca się premiera konsoli Wii.

Reggie Fils-Aime mówi o przyszłości Nintendo - ilustracja #1

 

Część z Czytelników pamięta być może wypowiedzi Petera Moore’a z Microsoftu tuż po tegorocznych targach E3. Po ogłoszeniu ceny Playstation 3 stwierdził on, że zamiast kupować drogą konsolę firmy Sony, gracze zapewne nabędą Xboxa 360 i Wii. Co sądzi o tym prezes Nintendo? „Dużo bardziej wolałbym, żeby ludzie kupili Wii, dodatkowe akcesoria i mnóstwo gier, zamiast jakikolwiek produkt moich konkurentów”.

Fils-Aime zdradził też nieco szczegółów na temat rozgrywek online na nowej konsoli. Przede wszystkim potwierdził, że zabawa w trybie multiplayer przez sieć nie będzie wymagać żadnych dodatkowych opłat, ani nawet, jak sam stwierdził, „ukrytych kosztów”.

Po raz kolejny podkreślił również, jak bardzo zależy jego firmie na przyciągnięciu do grania nowych osób i – co za tym idzie – rozszerzeniu całego rynku gier video. Choć można było się spotkać z takimi opiniami, Nintendo nie będzie ograniczać jedynie do młodszych użytkowników. „Chcemy przekonać do naszej konsoli jak najwięcej nastolatków, jak najwięcej dorosłych, a także osoby w wieku 40 lat i więcej”.

Zapytany o datę premiery oraz cenę Wii, Fils-Aime niestety milczał i dodał jedynie, że te informacje poznamy już wkrótce. Pełną wersję rozmowy znajdziecie na stronach internetowych magazynu USA Today.