Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 12:33

Premiery The Last of Us 2 i Valorant pobiły rekordy

Nowy raport SuperData zdradza, że czerwiec na rynku cyfrowym należał do gier The Last of Us 2 oraz Valorant. Pierwsza osiągnęła rekordowe wyniki dla exclusive’a na PS4, a druga zaliczyła najlepszy pecetowy debiut w kategorii free-to-play.

Premiery The Last of Us 2 i Valorant pobiły rekordy - ilustracja #1
Premiera The Last of Us 2 okazała się dużym sukcesem.

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport podsumowujący wyniki rynku gier za ubiegły miesiąc. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że pod względem przychodów największą cyfrową premierą w tym okresie było The Last of Us: Part II. W czerwcu w dystrybucji elektronicznej zakupiono 2,8 mln egzemplarzy najnowszej produkcji studia Naughty Dog.

To najlepszy wynik dla produkcji ekskluzywnej na PlayStation 4. Poprzednimi rekordzistkami były gry Spider-Man oraz Final Fantasy VII Remake – oba tytuły w miesiącu swoich premier znalazły 2,2 mln nabywców w dystrybucji cyfrowej.

Co ciekawe, aż 2/3 z czerwcowych wyników sprzedaży cyfrowej wersji The Last of Us: Part 2 przypadło na pre-ordery. Tak duży udział przedsprzedaży widywany jest rzadko, nawet w przypadku gier AAA, ale w tym wypadku najpewniej jest skutkiem tego, że w tym roku produkcja studia Naughty Dog zaliczyła kilka opóźnień.

  1. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  2. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog
  3. Oficjalna strona internetowa gry The Last of Us: Part II
  4. Wszystko o The Last of Us: Part 2
  5. Oficjalna strona gry

Valorant najlepszym pecetowym debiutem free-to-play w historii

W raporcie Superdata znalazło się również wiele innych ciekawych informacji o wynikach dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier za ubiegły miesiąc. Valorant, czyli sieciowy FPS studia Riot Games, okazał się najlepszą pecetową premierą free-to-play w historii. Bez ograniczenia do PC liderem nadal jest Apex Legends, które równocześnie zadebiutowało także na konsolach Xbox One i PlayStation 4, ale komputerowa wersja tej produkcji poradziła sobie w miesiącu premiery gorzej niż Valorant.

Największym rywalem gry na PC jest Counter-Strike: Global Offensive. Valorant w czerwcu osiągnął wyższe przychody, ale w CS: GO bawiło się więcej osób. Strzelanka studia Valve zanotowała jednak drugi miesiąc z rzędu spadki aktywności oraz przychodów, co według analityków jest wynikiem debiutu konkurencji ze strony Riot Games.

Start nowego sezonu Destiny 2 oraz zapowiedź dodatku Beyond Light spowodowały duży wzrost w liczbie graczy oraz wydawanych przez nich kwotach. Wraz z pre-orderami tego rozszerzenia przychody z gry wzrosły o 221% w porównaniu z majem. Czerwiec był najlepszym miesiącem dla tej produkcji od października ubiegłego roku. Miliony starych graczy powróciło do D2 i w tytuł bawiło się więcej osób niż kiedykolwiek.

Z kolei o 33% spadły przychody Grand Theft Auto V. Brak nowych dużych aktualizacji (ostatnia, czyli The Diamond Casino Heist, zadebiutowała w grudniu 2019 r.) zaczyna dawać się GTA Online we znaki i niweluje zwiększoną aktywność spowodowaną przez epidemię koronawirusa. Wyjątkiem jest wersja pecetowa, która nadal notuje trend wzrostowy. W jej przypadku wciąż procentuje majowa promocja, która umożliwiła wielu osob zdobycie za darmo pełnej wersji w Epic Games Store.

  1. Recenzja gry Valorant – świetny zlepek sprawdzonych pomysłów
  2. Valorant - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Valorant

Najlepiej zarabiające gry cyfrowe w czerwcu 2020 r.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

Dungeon Fighter Online

2.

League of Legends

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

Roblox

6.

Valorant

7.

Fortnite

8.

World of Warcraft

9.

Counter-Strike: Global Offensive

10.

The Sims 4

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

The Last of Us: Part II

2.

FIFA 20

3.

Pokemon Sword/Pokemon Shield

4.

Grand Theft Auto V

5.

Fortnite

6.

Destiny 2

7.

Call of Duty: Modern Warfare

8.

NBA 2K20

9.

Super Smash Bros. Ultimate

10.

Animal Crossing: New Horizons

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Peacekeeper Elite (specjalna chińska wersja PUBG Mobile, znana również jako Game for Peace)

2.

Honour of Kings/Arena of Valor

3.

Free Fire

4.

Pokemon GO

5.

Roblox

6.

Gardenscapes

7.

Coin Master

8.

Last Shelter: Survival

9.

Candy Crush Saga

10.

PUBG Mobile

  1. SuperData – strona oficjalna