Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lutego 2009, 16:55

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Poradnik: Killzone 2

„Dzięki niniejszemu poradnikowi będziecie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi faktami dotyczącymi głównych aspektów rozgrywki w Killzone 2, pełną solucją, Trofeami oraz odnajdziecie wszystkie przedmioty, które autorzy starali się sprytnie ukryć przed okiem niezbyt spostrzegawczego gracza."

„Dzięki niniejszemu poradnikowi będziecie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi faktami dotyczącymi głównych aspektów rozgrywki w Killzone 2, pełną solucją, Trofeami oraz odnajdziecie wszystkie przedmioty, które autorzy starali się sprytnie ukryć przed okiem niezbyt spostrzegawczego gracza.

Killzone 2 jest trzecią grą z serii, jednakże do pełnej zabawy i zrozumienia fabularnych niuansów nie jest konieczna znajomość poprzednich części. Poniżej przedstawię tylko pokrótce zarys scenariusza, aby zainteresowane osoby bez zagłębiania się w przeszłe wydarzenie od razu mogły wygodnie zasiąść w fotelu i rozkoszować się jedną z najładniej wykonanych gier w historii wideo rozrywki.

W Killzone 2 gracz wciela się w sierżanta drużyny Alfa, o ksywce Sev (od nazwiska – Tomas Sevchenko). Akcja rozpoczyna się w kilka lat po ataku Helghastów na rodzimą planetę głównego bohatera, czyli Vectę. Z tymi wydarzeniami można zapoznać się w pierwszej części serii, która pierwotnie ukazała się w wersji na konsolę PlayStation 2.

Tym razem ISA (Interplanetary Strategic Alliance), czyli siły zbrojne Vectan służące do obrony rozsianych w kosmosie kolonii UCN (United Colonial Nations), postanowiły wziąć odwet na najeźdźcach i same przyszykowały inwazję na planetę Helghan, będącą ojczyzną Helghastów. Głównym celem ataku jest pojmanie charyzmatycznego przywódcy nieprzyjaciół, 51-letniego autarchy Visariego, który rezyduje w pałacu mieszczącym się w stolicy kraju, mieście Pyrrus.

Pomimo znakomitego przygotowania okazuje się jednak, że Helghaści nie zamierzają wcale łatwo sprzedać swoich sków i zdołali opracować potężną broń, która jest w stanie powstrzymać flotę Vectan. Wiry wojny rzucają Seva wraz z przyjaciółmi z kompanii Alfa w sam środek najeżonej niebezpieczeństwami ścieżki, która prowadzi do rozwikłania tajemnicy działania owej broni. ” - „g40st”

Killzone 2 - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Killzone 2 w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.