Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2008, 15:30

autor: Łukasz "Crash" Kendryna

Polski Age of Conan opóźniony

Właśnie dotarła do nas smutna wiadomość dla wszystkich oczekujących polskiej wersji Age of Conan: Hyborian Adventures. Z treści oficjalnej notki prasowej, przesłanej z CD Projektu, jasno wynika, że tytuł wydany zostanie dopiero w przyszłym roku, trzy miesiące po wcześniej planowanym terminie.

Właśnie dotarła do nas smutna wiadomość dla wszystkich oczekujących polskiej wersji Age of Conan: Hyborian Adventures. Z treści oficjalnej notki prasowej, przesłanej z CD Projektu, jasno wynika, że tytuł wydany zostanie dopiero w przyszłym roku, trzy miesiące po wcześniej planowanym terminie.

O zaistniałej sytuacji poinformował Marcin Marzęcki, Dyrektor Marketingu CD Projekt: „ (...) Premiera polskiej wersji Age of Conan nie odbędzie się w październiku, a nieco ponad 3 miesiące później, czyli w styczniu przyszłego roku.” Powodem przełożenia terminu premiery jest chęć wypuszczenia na rynek poprawionej, w pełni zaktualizowanej wersji. Z informacji jakie znajdujemy w dalszej części oficjalnego oświadczenia wynika, że poza uruchomieniem gry w DX10, liczne poprawki sprawią, iż gra nabierze innego, lepszego kształtu. „Samo uruchomienie gry w trybie DX10 robiło olbrzymie wrażenie, a był to dopiero początek długiej listy zmian. Wkrótce stało się dla nas jasne, że już za kilka miesięcy Age of Conan będzie inną, o wiele lepszą grą niż ta, która miała premierę w maju. Dla CD Projekt i Funcom nie była to łatwa decyzja z punktu widzenia biznesowego. Stwierdziliśmy jednak, że najważniejsi są gracze i ich punkt widzenia, dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć premierę w celu perfekcyjnego dopracowania gry.” – tłumaczy Marcin Marzęcki.

Zapewne wszyscy pamiętają narzekania graczy na pełen błędów świat Conana, nie pozwalający w pełni cieszyć się tym, co przygotowane zostało do dnia premiery. Problemy z działaniem gry skłoniły nawet jej producenta i współzałożyciela Funcomu, firmy odpowiadające za powstanie tytułu, do odejścia (o czym informowaliśmy wczoraj). Wersja wydana w Polsce ma by jednak wolna od podobnych niedogodności. „(...) Polscy gracze otrzymają praktycznie nową grę – znacznie poprawioną i rozbudowaną względem oryginału. Za wszelką cenę chcemy uniknąć „grzechu” pośpiechu popełnianego ostatnio przez wydawców gier MMO. Zdecydowaliśmy się poczekać i zaoferować graczom grę, która będzie perfekcyjna i da im 100% satysfakcji” – dodaje Marcin Marzęcki.

Pozostaje mieć nadzieję, że programiści z Funcomu rzeczywiście dopieszczą swój produkt, a nadwiślańska wersja pozwoli uniknąć niedogodności, z jakimi borykali się zagraniczni gracze. Na koniec dodam, iż planowana jest niespodzianka dla osłody najbardziej strapionych (jak mogą się poczuć wszyscy, którzy już skorzystali z opcji pre-orderu): „Żeby wynagrodzić graczom wydłużony czas oczekiwania,, szykujemy olbrzymią niespodziankę jeśli chodzi o abonament. Szczegóły ujawnimy wkrótce.”