Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2007, 09:24

autor: Jiker

Pierwszy dodatek do japońskiej wersji Blue Dragon już w sieci

Pod koniec stycznia poinformowaliśmy Was o przyszłych planach założonej przez słynnego Hironobu Sakaguchiego firmy Mistwalker, producenta Blue Dragon oraz Lost Odyssey. Wśród nich znalazła się również informacja o pierwszych dodatkach do Niebieskiego Smoka, których premiera miała mieć miejsce w tym miesiącu. Okazało się, że na dzień ich premiery został wybrany 16 luty.

Pod koniec stycznia poinformowaliśmy Was o przyszłych planach założonej przez słynnego Hironobu Sakaguchiego firmy Mistwalker, producenta Blue Dragon oraz Lost Odyssey – dwóch japońskich RPG, opracowywanych z myślą o konsoli Xbox 360. Wśród nich znalazła się również informacja o pierwszych dodatkach do Niebieskiego Smoka, których premiera miała mieć miejsce w tym miesiącu. Okazało się, że na dzień ich premiery został wybrany 16 luty.

Dodatek nosi nazwę „Strong, New Game” i składa się z trzech elementów – dwa z nich są nowymi poziomami trudności (Hard oraz Super), zwiększającymi możliwości sterowanych przez konsolę przeciwników. Ostatnia opcja, określona mianem New Plus, związana jest z kolei z otwarciem przed graczem możliwości rozpoczęcia nowej przygody z zachowanymi statystykami głównych bohaterów.

„Strong, New Game” póki co będą mogli pobrać jedynie Japończycy, ponieważ Blue Dragon ukazał się jak dotąd tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni. Odpowiedni plik zostanie opublikowany dzisiaj, w godzinach popołudniowych. Jego ściągnięcie nie będzie się wiązać z koniecznością uiszczenia jakiejkolwiek opłaty.

Europejska premiera Blue Dragon odbędzie się w czerwcu 2007 roku. Więcej informacji na temat gry znajdziecie w naszej Encyklopedii.