Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Techland Press Release 4 września 2006, 15:56

Ostra strzelanina w Polsce - już 8 września

Techland potwierdził dziś, że najnowszy polski FPS - Call of Juarez - trafi do sklepów w tym tygodniu.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Techland potwierdził dziś, że najnowszy polski FPS - Call of Juarez - trafi do sklepów w tym tygodniu.

Call of Juarez, jedna z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji - osadzony w czasach Dzikiego Zachodu shooter wrocławskiego studia Techland, trafi na półki sklepowe w piątek 8 września. Z myślą o polskich graczach cena gry została ustalona na 79,90 złotych. Dodatkowo tylko w Polsce gracze będą mogli wybierać spośród dwóch dostępnych pudełek - z Ray'em i z Billy'm.

Przenieś się w czasy Dzikiego Zachodu ze wszystkimi jego charakterystycznymi elementami: słynnymi pojedynkami w południe, bijatykami w barach i współpracą z rdzennymi amerykanami. W kampanii jednoosobowej gracz wciela się w role dwóch głównych bohaterów - śmiertelnych wrogów. Każdy z nich ma inne umiejętności i cechy, co pozwala stosować dwa odmienne style gry. Ray to były rewolwerowiec, obecnie pastor, który w obliczu nadchodzących wydarzeń straci wiarę w Słowo Boże i ponownie sięgnie po broń. Billy to awanturnik, sprytny i nieuchwytny młodzieniec uciekający przed karą i odpowiedzialnością. Autentyczne westernowe sytuacje obrazują grę w kotka i myszkę rozgrywaną pomiędzy Billym i Rayem. Gracz zmuszony jest podejmować decyzje w ułamkach sekund, aby jako Billy umknąć przed Rayem lub by jako Ray dostać w swe ręce Billego.

W trybie wieloosobowym Call of Juarez pozwala przenieść się na Dziki Zachód, w czasy napadów na banki i gorączki złota. Gracze mogą wcielić się w stróżów prawa lub bandytów i brać udział w spektakularnych strzelaninach i napadach.