Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2005, 08:24

Nowa strona poświęcona grze Warhammer Online

W Internecie pojawiła się nowa, odświeżona wersja oficjalnej strony poświęconej najnowszej grze firmy Mythic Entertainment (producentów m.in. Dark Age of Camelot oraz Imperator), zatytułowanej Warhammer Online.

W Internecie pojawiła się nowa, odświeżona wersja oficjalnej strony poświęconej najnowszej grze firmy Mythic Entertainment (producentów m.in. Dark Age of Camelot oraz Imperator), zatytułowanej Warhammer Online.

Na stronie tradycyjnie znajdziemy możliwość zarejestrowania newslettera, który podsyłany na skrzynki e-mail najszybciej przekaże zainteresowanym nowe wieści na temat rozwoju gry. Dostępny jest również FAQ ze zbiorem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje o poszukiwaniu pracowników.

Nowa strona poświęcona grze Warhammer Online - ilustracja #1

Stworzony przez Games Workshop świat Warhammera doczekał się w postaci Warhammer Online swojej reprezentacji w świecie gier massively multiplayer online. Gracze wcielić mogą się w rolę wygnańców lub też szukających przygód i niebezpieczeństw najemników żyjących w mrocznym świecie fantasy. Z biegiem czasu, poruszając się w granicach społecznego marginesu mogą się oni stać bądź potężnymi bohaterami walczącymi po stronie szeroko pojętego dobra albo pozbawionymi skrupułów rzezimieszkami gotowymi odebrać cudze życie za kilka sztuk złota. To jednak, czy oni sami nie staną się ofiarami cudzej walki o przetrwanie zależy od ich własnego sprytu tudzież umiejętności posługiwania się orężem.

Ale nie tylko idea stworzenia sieciowej gry fabularnej na wielką skalę odróżnia Warhammer Online od innych tytułów osadzonych w tym samym świecie. Specjalnie na potrzeby gry powstał zaawansowany engine graficzny oferujący duże możliwości w zakresie zobrazowania posępnej rzeczywistości, toczonych w niej walk oraz szerokiej gamy efektów specjalnych. Umożliwia on przedstawienie jednolitego, wielkiego i nie podzielonego na strefy świata, w którego różnych miejscach istnieje odmienny klimat, mijają pory roku oraz, w mniejszej skali, zmianom ulegają warunki pogodowe.

Gra zadebiutuje na rynku dopiero w 2007 roku. Więcej informacji na temat Warhammer Online znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.