Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2007, 12:57

autor: Metatron

Nowa odsłona Dance Dance Revolution wkrótce na Wii

Wii jest wymarzoną konsolą do wszelkiego typu party games, produkcji o nieskomplikowanych zasadach, które potrafią wciągnąć grupkę znajomych do wspólnej zabawy. Konami, doskonale zdając sobie sprawę z tego faktu, postanowiło wydać kolejną część swojej cieszącej się niezwykła popularnością serii gier tanecznych właśnie na tę konsolę.

Wii jest wymarzoną konsolą do wszelkiego typu party games, produkcji o nieskomplikowanych zasadach, które potrafią wciągnąć grupkę znajomych do wspólnej zabawy. Konami, doskonale zdając sobie sprawę z tego faktu, postanowiło wydać kolejną część swojej cieszącej się niezwykła popularnością serii gier tanecznych właśnie na tę konsolę. Produkcja nosić będzie tytuł Dance Dance Revolution Hottest Party. Tym, co odróżni ją od poprzedniczek, będzie fakt wykorzystania nie tylko maty do tańca, ale również oryginalnych kontrolerów Wii.

Podstawowe zasady rozgrywki nie ulegną zmianie. W dalszym ciągu będzie trzeba w odpowiednim momencie naciskać właściwe strzałki na macie. Tym razem jednak nasze ręce również będą musiały podporządkować się rytmowi muzyki, ponieważ co jakiś czas będzie trzeba wykonać odpowiedni ruch wii-motem, nunchukiem albo oboma naraz. Zapowiada się na to, że nasza koordynacja ruchowa będzie poddana ciężkiej próbie.

Nowa odsłona Dance Dance Revolution wkrótce na Wii - ilustracja #1

W trybie multiplayer gracze będą mogli albo mierzyć się ze sobą, albo współpracować. W przypadku kooperacji sprawdzą się w tańcu synchronicznym – trybie polegającym na tym, że punkty za wciśnięcie odpowiedniej strzałki zostaną naliczone tylko wtedy, kiedy obie osoby zrobią to w tym samym momencie. Twórcy planują też wprowadzenie wielu innych, atrakcyjnych urozmaiceń, jak na przykład możliwości zsyłania przeciwnikowi za pomocą wii-mote’a dodatkowych strzałek. Ponadto znane z poprzednich odsłon serii tryby ulegną lekkiemu przemodelowaniu, by w większym stopniu wykorzystywały możliwości kontrolerów Wii.

Oczywiście gra taneczna nie mogłaby się obejść bez solidnej listy utworów muzycznych. Zgodnie z zapowiedzią, znajdą się na niej przynależące do różnych gatunków przeboje z ostatnich czterdziestu lat.

Gra Dance Dance Revolution Hottest Party jeszcze w tym roku powinna trafić na półki sklepowe (przynajmniej amerykańskie).