Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2019, 15:45

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Nintendo Direct – premiera Divinity: Original Sin 2 na Switcha i inne nowości

Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje i zapowiedzi z prezentacji Nintendo Direct, która odbyła się dzisiaj nad ranem.

Podczas trwającej niecałe 40 minut prezentacji Nintendo zapowiedziało wiele nowości. - Nintendo Direct – premiera Divinity: Original Sin 2 na Switcha i inne nowości - wiadomość - 2019-09-05
Podczas trwającej niecałe 40 minut prezentacji Nintendo zapowiedziało wiele nowości.

Dzisiaj nad ranem odbyła się kolejna prezentacja Nintendo Direct, podczas której japońskie przedsiębiorstwo zaprezentowało światu nowe gry, podzieliło się informacjami na temat zapowiedzianych wcześniej produkcji, a także udostępniło świeże materiały wideo. Wszystkie wymienione poniżej tytuły ukażą się na konsolę Nintendo Switch.

Overwatch

Dzisiejszą prezentację Nintendo Direct rozpoczęto zwiastunem stworzonej przez studio Blizzard Entertainment gry Overwatch, która na konsoli „wielkiego N” ukaże się 15 października bieżącego roku. Więcej o konwersji tej popularnej sieciowej strzelanki możecie przeczytać w osobnym newsie.

Return of the Obra Dinn

Uznana przez graczy i krytyków detektywistyczna przygodówka Return of the Obra Dinn również doczeka się konwersji na Nintendo Switch. Wyprodukowana przez Lucasa Pope’a, twórcę Papers, Please, gra wyróżnia się przede wszystkim nietypową oprawą graficzną. Dzieło zadebiutowało w zeszłym roku na PC, gdzie zebrało wiele nagród branżowych (m.in. otrzymało tytuł niezależnej gry roku na IGF Awards 2019). Wersja na konsolę Switch ukaże się jesienią bieżącego roku. Więcej dowiecie się w osobnej wiadomości.

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

Jednym z najbardziej zaskakujących momentów dzisiejszej prezentacji była z całą pewnością zapowiedź Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise. W kontynuacji kultowej produkcji, za której stworzenie ponownie odpowiadać będzie Hidetaka „SWERY” Suehiro, wcielimy się w dwóch agentów FBI w różnych miastach i przedziałach czasowych. Jednym z grywalnych bohaterów jest znany z pierwszej części Francis York Morgan (w jego skórze zwiedzimy Nowy Orlean w 2005 roku), drugi zaś to debiutujący w serii Aaliyah Davis (przebywający w Bostonie czternaście lat później). Gra ukaże się na konsoli Nintendo Switch w 2020 roku.

Oprócz tego, od dzisiaj w eShopie dostępna jest do kupienia odświeżona wersja pierwszej części serii, pod tytułem Deadly Premonition Origins. Gra kosztuje tam 120 zł.

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition

Podczas prezentacji Nintendo Direct zapowiedziano i od razu wypuszczono Divinity: Original Sin II - Definitive Edition w wersji na konsolę Nintendo Switch. Tytuł obsługuje funkcję cross-save z edycją gry dostępną na Steamie. Oznacza to, że posiadacze obu wydań mogą swobodnie przenosić swój postęp z jednej platformy na drugą – przydatna opcja, zwłaszcza w przypadku tak długiej gry, jak Original Sin 2. Produkcja dostępna jest na konsoli Nintendo od dzisiaj.

Doom 64

Plany wydania odświeżonej wersji gry Doom 64 nie należały do najpilniej strzeżonych tajemnic. Podczas dzisiejszej prezentacji Nintendo Direct Pete Hines z firmy Bethesda Softworks oficjalnie ogłosił, że tytuł ukaże się na Nintendo Switch 22 listopada tego roku.

Super Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online

Usługa Nintendo Switch Online zostanie wzbogacona o tytuły z konsoli Super Nintendo. Pierwsze gry mają pojawić się w serwisie już dzisiaj. Produkcje będą posiadały opcję przewijania rozgrywki (dzięki której będziemy mogli cofnąć się o kilka sekund, np. w przypadku źle wykonanego skoku), a także zaoferują możliwość grania z innymi ludźmi (lokalnie lub przez internet).

Lista tytułów z konsoli Super Nintendo Entertainment System, które zadebiutują w usłudze Nintendo Switch Online w pierwszej kolejności. - Nintendo Direct – premiera Divinity: Original Sin 2 na Switcha i inne nowości - wiadomość - 2019-09-05
Lista tytułów z konsoli Super Nintendo Entertainment System, które zadebiutują w usłudze Nintendo Switch Online w pierwszej kolejności.

Oprócz tego, subskrybenci usługi Nintendo Switch Online otrzymają możliwość zakupu specjalnego kontrolera stylizowanego na pada od SNES-a dla konsoli Switch. W Stanach Zjednoczonych cena gadżetu została ustalona na 20 dolarów. Nie wiemy jeszcze, czy urządzenie będzie dostępne w naszym kraju.

Seria Star Wars: Jedi Knight

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast ukaże się na konsoli Nintendo Switch 24 września tego roku, zaś nieco później (na początku 2020 roku) na platformie „wielkiego N” pojawi się kolejny klasyczny tytuł z cyklu Gwiezdnych WojenStar Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Więcej na ten temat przeczytacie w osobnym newsie.

Xenoblade Chronicles - Definitive Edition

Xenoblade Chronicles, stworzony przez studio Monolith Soft japoński RPG z 2010 roku, doczeka się remastera. Pierwotnie wydany na Nintendo Wii, pięć lat po premierze został przeniesiony na 3DS-a jako Xenoblade Chronicles 3D. Wersja na konsolę Switch ukaże się w 2020 roku.

Pozostałe tytuły

 • Assassin’s Creed: The Rebel Collection, czyli zestaw, na który składają się Assassin's Creed IV: Black Flag i Assassin's Creed: Rogue, ukaże się 6 grudnia tego roku – więcej informacji o pakiecie w osobnej wiadomości;
 • Luigi's Mansion 3 otrzyma wieloosobowy tryb Scream Park, w którym od 2 do 8 graczy będzie mogło walczyć ze sobą na jednej arenie;
 • Super Kirby Clash to nowa gra free-to-play typu PvE dla czterech graczy z okrągłym Kirbym w roli głównej – tytuł jest już dostępny do pobrania;
 • Trials Of Mana, remake RPG-a Seiken Densetsu 3 z konsoli Super Famicom (japońskiego odpowiednika SNES-a), ukaże się 24 kwietnia 2020 roku;
 • Town, nowa gra od studia Game Freak, zmieniła tytuł – od teraz nazywa się Little Town Hero; dzieło zadebiutuje 16 października bieżącego roku; za ścieżkę dźwiękową produkcji odpowiadać będzie Toby Fox, twórca Undertale;
 • Tokyo Mirage Sessions #FE, crossover serii Fire Emblem i Shin Megami Tensei, który ukazał się na Wii U w 2015 roku, doczeka się konwersji na Nintendo Switch zatytułowanej Tokyo Mirage Sessions #FE Encore; produkcja pojawi się 17 stycznia 2020 roku;
 • Hi-Rez Studios, twórcy m.in. Smite i Paladins: Champions of the Realm, przygotowują nową drużynową strzelankę na konsolę od Nintendo – Rogue Company zadebiutuje w 2020 roku; więcej informacji w osobnej wiadomości;
 • 19 września na konsoli Nintendo Switch ukaże się Devil May Cry 2;
 • w październiku tego roku Focus Home Interactive wyda na platformę Switch dwie gry: Call of Cthulhu (8 października) oraz Vampyr (29 października).

Inne informacje

 1. Banjo i Kazooie są od dzisiaj dostępni w grze Super Smash Bros. Ultimate, a do grona grywalnych wojowników niebawem dołączy Terry Bogard z serii Fatal Fury;
 2. Daemon X Machina otrzymało dzisiaj nowe demo, zawierające sam początek gry oraz możliwość przeniesienia postępów do pełnej wersji, która ukaże się 13 września bieżącego roku.
 1. Oficjalna strona firmy Nintendo