Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2019, 11:10

autor: AlexB

Overwatch na Nintendo Switch oficjalnie zapowiedziany

Firma Nintendo oficjalnie zapowiedziała wersję sieciowej strzelanki Overwatch na konsolę Nintendo Switch. Produkcja firmy Blizzard ukaże się na niej 15 października bieżącego roku.

Spekulacje sprzed tygodnia okazały się prawdziwe. Podczas najnowszej audycji Nintendo Direct, która odbyła się minionej nocy, gigant z Kioto oficjalnie zapowiedział konwersję Overwatch, czyli znanej drużynowej sieciowej strzelanki opartej o system bohaterów, na konsolę Nintendo Switch. Premiera dzieła firmy Blizzard na popularnej platformie wielkiego N jest zaplanowana na 15 października bieżącego roku. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun tej edycji. Nie podano, czy będzie ona posiadała funkcję cross-play, lecz zważywszy na fakt, że pozostałe wydania jej nie mają, raczej marne są na to szanse.

Overwatch na konsoli Nintendo Switch jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w edycji Legendary. W jej skład, prócz całej wydanej do tej pory zawartości (mowa tu o wszystkich bohaterach, mapach oraz aktualizacjach), wchodzi również 15 wyjątkowych skórek dla postaci i różne inne bonusy. Warto jeszcze zaznaczyć, że wersja na platformę giganta z Kioto będzie posiadała specjalne opcje sterowania, przystosowane do jej możliwości.

Overwatch wkrótce ruszy na podbój kolejnego rynku. - Overwatch na Nintendo Switch oficjalnie zapowiedziany - wiadomość - 2019-09-05
Overwatch wkrótce ruszy na podbój kolejnego rynku.

Pełna wersja Overwatch zadebiutowała pierwotnie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 24 maja 2016 roku. Tytuł otrzymał doskonałe noty w mediach branżowych, które chwaliły przede wszystkim przyjemny gameplay, interesujących i barwnych bohaterów oraz atrakcyjną oprawę graficzną. W konsekwencji zebrał on sporo nagród, w tym prestiżowe The Game Awards, oraz zgromadził wokół siebie całkiem pokaźną społeczność. Choć dziś, po przeszło trzech latach od premiery, omawiana produkcje nie jest aż tak popularna, jak na początku, to wciąż są gracze, którym zabawa w niej sprawia przyjemność. Dlatego też firma Blizzard nie ustaje w staraniach, by rozwój Overwatch trwał. Niedawno w ich dziele pojawiła się nowa postać – ekscentryczny astrofizyk Sigma pełniący rolę tanka – a z pewnością nie jest to ostatnia niespodzianka, jaką szykują twórcy na ten rok. Tytuł jest również aktywnie obecny na scenie esportowej. Jego pojawianie się na Nintendo Switch, konsoli bardzo popularnej na świecie, zapewne przyciągnie nowych odbiorców i ponownie, w mniejszym lub większym stopniu, podbije popularność.

  1. Oficjalna strona gry Overwatch
  2. Recenzja gry Overwatch – Blizzard pozamiatał
  3. Overwatch - poradnik do gry
  4. Overwatch - kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Overwatch

Overwatch