Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2018, 13:15

Overwatch - start profesjonalnej ligi, płatne skórki i patch 2.28

Z okazji oficjalnego startu Overwatch League firma Blizzard przygotowała nową aktualizację do gry z sygnaturą 2.28. Ponadto wprowadziła możliwość kupna za prawdziwe pieniądze (wymieniane na tzw. League Tokens) skórek postaci w barwach poszczególnych e-sportowych drużyn.

Overwatchowa Ekstraklasa

Pierwszy sezon Overwatch League w końcu startuje. - Overwatch - start profesjonalnej ligi, płatne skórki i patch 2.28 - wiadomość - 2018-01-10
Pierwszy sezon Overwatch League w końcu startuje.
ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W PIERWSZYM SEZONIE OVERWATCH LEAGUE:
 1. Boston Uprising
 2. Dallas Fuel
 3. Florida Mayhem
 4. Houston Outlaws
 5. London Spitfire
 6. Los Angeles Gladiators
 7. Los Angeles Valiant
 8. New York Excelsior
 9. Philadelphia Fusion
 10. San Francisco Shock
 11. Seoul Dynasty
 12. Shanghai Dragons

Po długim okresie przygotowań jutro o godzinie 1:00 czasu polskiego oficjalnie startuje pierwszy sezon Overwatch League, czyli zapowiedzianej w listopadzie 2016 roku w pełni profesjonalnej ligi gry Overwatch - popularnej strzelaniny FPP opartej o system bohaterów od firmy Blizzard. Przez najbliższe kilka miesięcy będziemy mieli okazję oglądać zaciętą rywalizację dwunastu drużyn z czterech krajów (Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin oraz Korei Południowej). Są one złożone ze starannie dobranych najlepszych graczy Overwatch z całego świata, zatem będzie to doskonała okazja do podpatrzenia prawdziwych mistrzów w akcji. Cały sezon, począwszy od jutrzejszego meczu San Francisco Shock kontra Los Angeles Valiant, będzie transmitowany wyłącznie za pośrednictwem platformy Twitch. Stream z tego serwisu zostanie również udostępniony na portalu MLG.com, OverwatchLeague.com oraz aplikacjach mobilnych – MLG (do pobrania na Androida i iOS) i Overwatch League (do pobrania na Androida i iOS). Mecze będą nadawane oficjalnie w czterech językach – angielskim, koreańskim, chińskim oraz francuskim.

Harmonogram pierwszego tygodnia Overwatch League. - Overwatch - start profesjonalnej ligi, płatne skórki i patch 2.28 - wiadomość - 2018-01-10
Harmonogram pierwszego tygodnia Overwatch League.

Przy okazji startu ligi dla miłośników Overwatch przygotowano parę niespodzianek. Platforma Twitch dodała kilka nowych emotek, w tym animowanych, mających pozwolić na bardziej ekspresyjne dopingowanie swoich ulubieńców oraz rozszerzyła sposób interakcji z transmisją za pośrednictwem specjalnych rozszerzeń. Ponadto zapowiedziano szereg atrakcji dla widzów, których szczegóły zostaną podane wkrótce. Firma Blizzard natomiast dała możliwość bezpośredniego wsparcia poszczególnych drużyn w sposób nieco... kontrowersyjny.

Kup pan skórkę

Podobnie jak każde profesjonalne drużyny sportowe i e-sportowe, również ekipy biorące udział w Overwatch Lague mają swoje indywidualne barwy, w których będą występować ich postacie podczas kolejnych pojedynków. Z pewnością znajdą się na świecie osoby, które z radością przyjęłyby możliwość przebrania swojej Łaski lub Złomiarza w kolory zespołu, któremu kibicuje. Blizzard wyszedł naprzeciw tym ewentualnym oczekiwaniom i przygotował po 12 wariantów skórek (po jednym dla każdej drużyny) dla wszystkich 26 bohaterów znajdujących się obecnie w Overwatch. Łącznie daje to liczbę 312 nowych skinów.

Zakup ligowych skórek nie jest niestety tanią inwestycją. - Overwatch - start profesjonalnej ligi, płatne skórki i patch 2.28 - wiadomość - 2018-01-10
Zakup ligowych skórek nie jest niestety tanią inwestycją.

Gdzie tu kontrowersja? Otóż skórki te nie wypadają z tradycyjnych skrzynek. Można je kupić za tak zwane league tokens (po polsku żetony ligi), które pozyskuje się jedynie za pomocą realnej gotówki. Innymi słowy, skiny poszczególnych drużyn Overwatch League są jedynymi elementami kosmetycznymi w grze, na które trzeba poświęcić prawdziwe pieniądze. Niestety, nie jest to wydatek mały. Jedna skórka kosztuje 100 żetonów, na które trzeba wydać 4,99 euro (około 20 złotych). Sporo jak na zmianę koloru ubrania bohatera. Z drugiej jednak strony, część dochodów ze sprzedaży zostanie przeznaczonych na wsparcie dla poszczególnych drużyn.

League tokens są sprzedawane w pięciu pakietach. Oto ich cennik:

 • 100 żetonów – 4,99 euro (około 20 złotych)
 • 200 żetonów – 9,99 euro (około 41 złotych)
 • 400 żetonów – 19,99 euro (około 83 złote)
 • 900 żetonów – 39,99 euro (około 167 złotych)
 • 2600 żetonów – 99,99 euro (około 418 złotych)

Ponadto każdy, kto zaloguje się w Overwatch do 13 lutego otrzyma za darmo 100 żetonów, czyli de facto jedną dowolną skórkę.

Zmiany, zmiany

Skórki za prawdziwe pieniądze to nie ostatnia rzecz przygotowana dla fanów Overwatch przez firmę Blizzard z okazji startu Overwatch League. Wczoraj na oficjalnych serwerach gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutował patch 2.28. Wprowadza on między innymi możliwość bezpośredniego oglądania zmagań ligowych z poziomu gry, ulepsza komunikację i dodaje klika opcji w ustawieniach gry. Ponadto aktualizacja usuwa mnóstwo błędów, takich jak problemy z wyszukiwaniem meczów, wykrywaniem zdobytych ze skrzynek przedmiotów oraz wyświetlaniem niektórych elementów interfejsu w trybie obserwatora. Poprawiono również sztuczną inteligencję botów. Ponadto ogromu usprawnień doczekała się postać Pięści Zagłady, którego ataki nie zawsze działały tak jak powinny, co irytowało sporą część graczy. Wraz z patchem 2.28 granie tym bohaterem, jak i przeciwko niemu, powinno być dużo przyjemniejsze. Delikatne poprawki otrzymali również pozostali bohaterowie, na czele z Zneyattą, który po oznaczeniu celu ma teraz dokładny wgląd w jego punkty zdrowia.

Pełen spis zmian, jakie wprowadził do Overwatch patch 2.28 możecie znaleźć tutaj.