Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 11:35

autor: AlexB

Overwatch może pojawić się na Nintendo Switch

Niewykluczone, że studio Blizzard przygotowuje port drużynowej sieciowej strzelanki Overwatch na Nintendo Switch. Sugeruje to fakt, że w sklepie Amazon pojawił się pokrowiec na konsolę giganta z Kioto z logiem tytułu.

W tym roku Overwatch obchodził swoje trzecie urodziny i choć nie jest on już tak popularny, jak tuż po premierze, firma Blizzard wciąż w niego inwestuje. Istnieje szansa, że owocem ostatnich prac będzie wersja tej pierwszoosobowej sieciowej strzelanki opartej o system bohaterów na konsolę Nintendo Switch. Skąd takie spekulacje? Otóż w ofercie sklepu Amazon na krótką chwilę pojawił się pokrowiec na hybrydową platformę Japończyków, wyprodukowany przez firmę PowerA, posiadający logo Overwatch. Co istotne, według opisu zachowanego przez Internautów, był on oficjalnie licencjonowany zarówno przez Blizzarda, jak i Nintendo.

Oczywiście niekoniecznie musi to od razu coś znaczyć. Może to po prostu być zwykły gadżet nawiązujący do lubianej przez wielu marki. Z drugiej jednak strony, na próżno szukać tego typu oficjalnych pokrowców posiadających tematy z gier w ogóle niezwiązanych ze Switchem. Jeśli dodamy do tego fakt, że Blizzard nie wzbrania się przed portowaniem swoich tytułów na konsolę Nintendo (od listopada 2018 roku jej posiadacze mogą zagrać w Diablo III: Eternal Collection), bardzo prawdopodobny wydaje się fakt, że wkrótce doczekamy się na niej również Overwatcha.

Czy Smuga wkrótce zagości na ekranach Nintendo Switch? - Overwatch może pojawić się na Nintendo Switch - wiadomość - 2019-08-28
Czy Smuga wkrótce zagości na ekranach Nintendo Switch?

Konwersja Overwatcha na Nintendo Switch nie powinna być jakoś szalenie trudnym zadaniem. Konsola giganta z Kioto udowodniła już, że jest w stanie obsłużyć nawet bardzo wymagające produkcje, takie jak chociażby Wolfenstein II: The New Colossus czy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rzecz jasna należy jednak liczyć się z pewnymi kompromisami graficznymi.

Pokrowiec na Nintendo Switch z logiem Overwatcha może oznaczać jeszcze inną rzecz. W ubiegłą niedzielę w serwisie 4chan pojawił się przeciek dotyczący nowej postaci, która ma wkrótce pojawić się w Super Smash Bros. Ultimate. Według anonimowego źródła będzie to kobieta, o którą żaden fan tego tytułu nie prosił, a jej debiut ma wprowadzić sporo zamieszania i zdezorientować wielu graczy. Gdyby firma Nintendo zdecydowała się na wprowadzenie do swojej przebojowej bijatyki na przykład Smugi jako formę zapowiedzi nadchodzącego portu Overwatcha, wówczas opis ten pasowałby jak ulał.

Overwatch jest obecnie dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na wszystkich trzech platformach można w niego zagrać w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi). Niestety, tytuł nie obsługuje funkcji cross play.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Overwatch
  2. Overwatch - poradnik do gry
  3. Overwatch - kompendium wiedzy