Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Xenoblade Chronicles 3D (3DS)

Xenoblade Chronicles 3D 3DS

Stworzona z myślą o handheldach Nintendo 3DS konwersja gry jRPG autorstwa Tetsuyi Takahashiego, która pojawiła się pierwotnie w 2010 roku na konsoli Wii.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | sandbox | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Xenoblade Chronicles 3D (3DS)

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

2kwietnia2015

Xenoblade Chronicles 3D to konwersja słynnej gry jRPG Xenoblade stworzonej przez studio Monolith Software dla konsoli Wii. W pracach nad tytułem brał także udział Tetsuya Takahashi znany z serii Xenosaga. Produkcja dedykowana jest wyłącznie kieszonsolce New 3DS (wersja normalna i XXL), posiadającej dodatkowe przyciski, drugą gałkę analogową oraz nieco większą moc. Twórcy konwersji, zespół Monster Games, postanowili skorzystać z tych dobrodziejstw, by dostarczyć użytkownikom handhelda niemal taką samą grę jak na Wii. Niestety pociągnęło to za sobą sporą niedogodność, gdyż Xenoblade Chronicles 3D nie współpracuje z wcześniejszymi modelami 3DS-a.

Głównym bohaterem jest będący sierotą 18-letni Shilk, w przeszłości biorący udział w wojnie przeciwko wojskom Kishin, które zaatakowały jego wioskę. Co wydaje się oryginalne, to miejsce akcji. Rozgrywa się ona na ciałach dwóch bogów, którzy swego czasu walczyli ze sobą. Jedno z ciał jest zamieszkiwane przez ludzi, drugie przez istoty mechaniczne. Fabuła opowiada o tym, jak ludzie przygotowują się przed natarciem wrogiej rasy.

Gra oferuje duże, zróżnicowane tereny do eksploracji. Główny bohater nie tylko biega po równinnych lokacjach, ale też wspina się po górach, czy pływa. Z kolei, by zapobiec żmudnemu przemieszczaniu się pomiędzy już odwiedzonymi lokacjami, twórcy dodali możliwość teleportowania się między nimi. Mechanikę zabawy urozmaicają zmienne pory dnia i nocy. Oddziałuje to nie tylko na wygląd odwiedzanych miejsc, ale też na same wydarzenia – niektóre postacie można spotkać tylko o odpowiedniej porze.

Gratką dla fanów może być fakt, że za muzykę w tej produkcji odpowiada Yoko Shimomura, która ma na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do takich pozycji jak Kingdom Hearts czy Parasite Eve.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Xenoblade Chronicles 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.